Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7741
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Sukces jeleniogórskich tancerzy

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 10:09
Aktualizacja: 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Świat: Sukces jeleniogórskich tancerzy
Fot. użyczone
Tancerze ze Szkoły Tańca Krzysztofa Cieślaka z Jeleniej Góry - Adam Suszczewski i Elżbieta Król wystartowali w międzynarodowym turnieju tańca towarzyskiego DUTCH OPEN & WDC AL WORLD CHAMPIONSHIP w Assen. W dniu 11 listopada zdobyli mistrzostwo Holandii w kategorii SENIOR OVER 60 BALLROOM CHAMPIONSHIP, natomiast 13 listopada, w tej samej kategorii tanecznej, wygrali mistrzostwa świata, pokonując pary z U.S.A., Belgii, Anglii i Niemiec.

Para Adam i Elżbieta tańczą razem od ponad 10 lat, posiadają najwyższą międzynarodową taneczną klasę S i na swoim koncie mają wiele sukcesów oraz tytułów m.in. wielokrotni mistrzowie oraz wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego w stylu Standardowym, 2-krotni mistrzowie Polski w 10 tańcach, wicemistrzowie Polski Południowej oraz wielokrotni zwycięzcy turniejów Grand Prix Polski Senior.

Największym naszym sukcesem do tej pory było I wicemistrzostwo Europy w 2018 roku w Blackpool Dance Festival oraz dwa razy finał Mistrzostw Świata: w Paryżu w 2018 roku, a potem w 2019 roku w Dublinie.

W tym roku osiągnęliśmy możliwie najwyższy pułap w tańcu towarzyskim, z czego ogromnie się cieszymy, ale to nie znaczy, że kończymy karierę taneczną. Teraz mamy jeszcze więcej zapału na uprawianie tego pięknego sportu, który serdecznie polecamy osobom w naszym wieku - wyznał Adam Suszczewski.

Twoja reakcja na artykuł?

93
89%
Cieszy
3
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
6
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group