Czytających: 13587

Polska: Sudety z tarczą

Sobota, 16 grudnia 2006, 0:00
Autor: Joanna Kawalec
Sudety odniosły dziś znaczące zwycięstwo na obcym parkiecie w Zabrzu, gdzie pokonali gospodarzy 84:66.

Już w pierwszej kwarcie zdeklasowali przeciwnika dobrą grą zarówno w ataku jak i w obronie. Wypracowali sobie w tej części czternastopunktowa przewagę, dzięki czemu w drugiej odsłonie trener Ireneusz Taraszkiewicz mógł rotować szerszym składem. Częste zmiany w pierwszej połowie pozwoliły na odpoczynek najmocniejszej piątce, natomiast rywale nie mieli takiej sposobności i przez to nie mieli czasu na regeneracje sił.

W trzeciej partii meczu jeleniogórzanie zagrali najsilniejszym - w oczach trenera - zestawieniem i przez dziesięć minut przeważali już nad zabrzanami 15 punktami. Przy takiej przewadze szkoleniowiec Sudetów dał szansę wszystkim swoim zawodnikom i nawet ten fakt nie sprawił, że gra traciła na efektywności. Ostatecznie pokonali MKKS Zabrze 84:66, a dzięki temu awansowali w tabeli na 3 miejsce.

<b>MKKS Zabrze - Sudety 66:84 (9:23, 23:14, 20:30, 14:17) </b>