Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5774
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stypendia dla zdolnych od Fundacji Szmajdzińskiego

Sobota, 28 października 2017, 6:39
Aktualizacja: Niedziela, 29 października 2017, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Stypendia dla zdolnych od Fundacji Szmajdzińskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Wyróżniający się w nauce i sporcie uczniowie z regionu legnicko–jeleniogórskiego od 2011 roku otrzymują stypendia, które mają wspomóc ich w dalszym rozwoju. Każdego roku uroczystość odbywała się w Warszawie, ale przy okazji wizyty przewodniczącego Rady Stypendialnej Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego w Jeleniej Górze – Aleksandra Kwaśniewskiego, stypendia wręczono w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

Wdowa po Jerzym Szmajdzińskim życzyła młodym ludziom, aby potrafili połączyć działalność na rzecz własnego rozwoju, ale i pamiętać o innych, mieć otwarte serca i dobrze działać na rzecz rodziny, przyjaciół, obcych i Polski. - Dla mnie najważniejsze jest, żebyście mogli swoje marzenia spełniać - podkreśliła Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

To dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie spodziewałam się, że będę mogła być w tym gronie i poznam tak znakomite osoby - wyznała Aneta Czekajło z Paszowic w powiecie jaworskim. - Każdego dnia poświęcam się nauce, żeby być dobrze wykształcona - dodała stypendystka, dla której Jerzy Szmajdziński nie był postacią anonimową. - To był bardzo dobry człowiek, niezwykle ważny dla naszego państwa i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej uroczystości - wyznała Aneta Czekajło.

Od 2011 roku stypendia wręczono już 180 uczniom z regionu Jeleniej Góry i Legnicy, tym razem wyróżniono w ten sposób 30 kolejnych osób. - Jako fundacja staramy się działać bardzo szeroko i ponad podziałami politycznymi. O tym, kto dostanie stypendia decydują rady pedagogiczne i rady rodziców poszczególnych szkół. Cieszy nas to, że możemy pomóc tym młodym ludziom, aby mogli się dalej rozwijać - powiedział Andrzej Dobrowolski, prezes Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Młodzież otrzymywała stypendia z rak Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej oraz Aleksandra Kwaśniewskiego - prezydenta RP w latach 1995-2005.

W tym roku stypendia otrzymali: Weronika Adamczyk, Karolina Amrogowicz, Gabriel Banaszczyk, Wojciech Chudzikowski, Aneta Czekajło, Michał Drzewiecki, Angelika Dymańska, Agnieszka Franas, Martyna Guzara, Martyna Guzik, Maja Iwanek, Dariusz Jarosz, Julia Kaletańska, Anna Kapusta, Maciej Kiec, Katarzyna Kiser, Kinga Kontraktewicz, Nicole Koester, Kacper Legeżyński, Aleksandra Łapińska, Magdalena Magarewicz, Marcelina Matuszak, Aleksandra Amelia Mróz, Weronika Ochrymczuk, Krzysztof Ostrowski, Emilia Oliwia Piecek, Szymon Piotrowski, Dawid Stachurski, Jan Samuel Szwedo i Aleksandra Wielondek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group