Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3747
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studiuj na KK: komórka na dzień dobry

Czwartek, 16 lipca 2009, 7:38
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2009, 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Studiuj na KK: komórka na dzień dobry
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznano nam pieniądze – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Telefon komórkowy klasy nokia E63 dla 60 pierwszych przyjętych na nowy kierunek „Zarządzanie i inżynieria produkcji”, a dla wszystkich – bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki i matematyki, a także dwa nowozbudowane laboratoria do badań materiałów oraz automatyki i sterowania – takie prezenty czekają na chętnych na studia na pierwszym roku Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego.

Zgodnie z zapowiedzią władz WTKK telefony komórkowe klasy Nokia E63 mają trafić do pierwszych sześćdziesięciu przyjętych tym roku kandydatów na stacjonarne studia o nowo uruchomionym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Prezenty trafią do tegorocznych studentów dzięki środkom unijnym, które uczelni udało się pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

– Kiedy ministerstwo ogłosiło konkurs, złożyliśmy wniosek pt. „Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego Kolegium Karkonoskiego w zakresie kształcenia inżynierów na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy”. W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej ukazał się komunikat o tym, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznano nam pieniądze – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. – Wobec tego uczelnia ma już w tym roku akademickim możliwość dofinansowania technicznych studiów stacjonarnych na nowo uruchamianym na Wydziale Technicznym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”.

Pieniądze są niebagatelne, bo to dwa miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy złotych. Można z nich korzystać przez pięć lat na określonych warunkach. Teraz najważniejszą rzeczą jest rekrutacja studentów na stacjonarne studia na ten kierunek

„Zarządzanie i inżynieria produkcji” będzie kształcił przyszłych menadżerów produkcji. Po ich ukończeniu absolwenci będą mieli dużą wiedzę z zakresu techniki, metod produkcyjnych, rachunków kosztów, rozliczania produkcji czyli elementów inżynierskich i ekonomicznych potrzebnych do prowadzenia działalności produkcyjnej.

Limity na ten kierunek na studia stacjonarne zgłoszone w minionym roku do ministerstwa to dziewięćdziesiąt sześć osób. I mimo, że ostateczny termin składania dokumentów na Kolegium Karkonoskim upływa 24 września., to warto się śpieszyć, by zwiększyć swoją szansę otrzymania telefonu i zmieścić się w pierwszej sześćdziesiątce.
Dodatkowo za przyznane pieniądze dla wszystkich przyjętych studentów przez Wydział Techniczny prowadzone będą bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki oraz matematyki. Zostaną także zbudowane dwa nowe laboratoria: „laboratorium badania materiałów” oraz „laboratorium automatyki i sterowania”. Uczelnia zakupi też najnowszą literaturę do przedmiotów prowadzonych na poszczególnych kierunkach.

Szczegółowe warunki rekrutacji znajdują się na stronie http://wt.kk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group