Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studiuj na KK: komórka na dzień dobry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 lipca 2009, 7:38
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2009, 8:11
Autor: Angela
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznano nam pieniądze – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Telefon komórkowy klasy nokia E63 dla 60 pierwszych przyjętych na nowy kierunek „Zarządzanie i inżynieria produkcji”, a dla wszystkich – bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki i matematyki, a także dwa nowozbudowane laboratoria do badań materiałów oraz automatyki i sterowania – takie prezenty czekają na chętnych na studia na pierwszym roku Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego.

Zgodnie z zapowiedzią władz WTKK telefony komórkowe klasy Nokia E63 mają trafić do pierwszych sześćdziesięciu przyjętych tym roku kandydatów na stacjonarne studia o nowo uruchomionym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Prezenty trafią do tegorocznych studentów dzięki środkom unijnym, które uczelni udało się pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

– Kiedy ministerstwo ogłosiło konkurs, złożyliśmy wniosek pt. „Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego Kolegium Karkonoskiego w zakresie kształcenia inżynierów na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy”. W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej ukazał się komunikat o tym, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznano nam pieniądze – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. – Wobec tego uczelnia ma już w tym roku akademickim możliwość dofinansowania technicznych studiów stacjonarnych na nowo uruchamianym na Wydziale Technicznym kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”.

Pieniądze są niebagatelne, bo to dwa miliony dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy złotych. Można z nich korzystać przez pięć lat na określonych warunkach. Teraz najważniejszą rzeczą jest rekrutacja studentów na stacjonarne studia na ten kierunek

„Zarządzanie i inżynieria produkcji” będzie kształcił przyszłych menadżerów produkcji. Po ich ukończeniu absolwenci będą mieli dużą wiedzę z zakresu techniki, metod produkcyjnych, rachunków kosztów, rozliczania produkcji czyli elementów inżynierskich i ekonomicznych potrzebnych do prowadzenia działalności produkcyjnej.

Limity na ten kierunek na studia stacjonarne zgłoszone w minionym roku do ministerstwa to dziewięćdziesiąt sześć osób. I mimo, że ostateczny termin składania dokumentów na Kolegium Karkonoskim upływa 24 września., to warto się śpieszyć, by zwiększyć swoją szansę otrzymania telefonu i zmieścić się w pierwszej sześćdziesiątce.
Dodatkowo za przyznane pieniądze dla wszystkich przyjętych studentów przez Wydział Techniczny prowadzone będą bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki oraz matematyki. Zostaną także zbudowane dwa nowe laboratoria: „laboratorium badania materiałów” oraz „laboratorium automatyki i sterowania”. Uczelnia zakupi też najnowszą literaturę do przedmiotów prowadzonych na poszczególnych kierunkach.

Szczegółowe warunki rekrutacji znajdują się na stronie http://wt.kk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~Tomekk 16-07-2009 8:24
Gratuluję :) Może przy następnym naborze będą rozdawane konsole PlayStation albo torebki. Wiem, że idzie niż i trzeba walczyć o studenta, ale (w przypadku Uczelni Wyższej) chyba nie tędy droga...
~olo 16-07-2009 8:58
jakaś brednia, czytam i nie wierzę!
~już student 16-07-2009 9:05
Chamstwo jak nie wiem co! Fakt niż demograficzny idzie ale to już przesada przekupować ludzi komórkami-nie dość, że reklama Nokii to jestem ciekaw czy będą z simlockiem[wówczas jaki operator?] czy bez. Normalnie śmierdzi reklamą jak nie wiem co. Tak jak chyba w tamtym roku absolwenci któregoś z liceum dostawali teczki z reklamą wyższej uczelni. Chamstwo i tyle. Lepiej by było, jakby urozmaicili swój system stypendialny-pomoc dla najuboższych studentów, albo najzdolniejszych... A co będzie jeśli ludzie się zapiszą na ten kierunek, dostaną tą komórkę i nagle zrezygnują? Zatrzymują komórkę czy Uczelnia zażyczy sobie jej zwrotu?
~apuk do ~Tomekk 16-07-2009 9:18
Na uniwersytetach w innych miastach studenci otrzymują dofinansowanie na bilety tramwajowe, na basen i do kina - to wstydliwe? A stypendia na kierunkach zamawianych i dopłaty do akademików - to dobra droga? A pendrive dla każdego zgłaszającego się kandydata na studia - to też zły pomysł?
~Panek 16-07-2009 9:21
ehhhh kazdy widzi tylko komorki... a reszta tekstu ? to juz nie laska ? "Dodatkowo za przyznane pieniądze dla wszystkich przyjętych studentów przez Wydział Techniczny prowadzone będą bezpłatne kursy wyrównawcze z fizyki oraz matematyki. Zostaną także zbudowane dwa nowe laboratoria: „laboratorium badania materiałów” oraz „laboratorium automatyki i sterowania”. Uczelnia zakupi też najnowszą literaturę do przedmiotów prowadzonych na poszczególnych kierunkach. " tego to juz nikt nie zauwazyl ? a na to pojda glownie pieniadze :)
~shadow 16-07-2009 9:41
No i jak zwykle.... widzę, że na tym portalu nie można prowadzić normalnych dyskusji tylko jak zwykle jakaś krytyka. "chamstwo jak nie wiem co!" - już student -> no sadząc po twojej wypowiedzi i nicku to nie dziwie ci się że piszesz chamstwo... ty takiej możliwości nie dostałeś aby dostać upominek wiec normalnie, że jesteś zniesmaczony. Do Tomekk - dlaczego uważasz że "nie tedy droga" ?? jeśli chodź trochę interesujesz się promocją powinieneś wiedzieć iż to żadna hańba prowadzić taka politykę marketingową a wręcz przeciwne coraz więcej instytucji (w tym także uczelnie) tak postępuje.. wiec czy przypadkiem to nie jest tak jak zawsze ? co Kolegium zrobi to jest źle i trzeba to skrytykować?
~jeż 16-07-2009 9:52
czyżby tak kiepsko było z naborem na studia w KK ??!
~już student 16-07-2009 10:22
Nie dostałem i się z tego cieszę, że nie dostałem. Bo wybrałem uczelnię na bazie swojej wiedzy o niej, jej renomie i tego co mnie interesuje. Nie kieruję się dodatkami, wszelaką reklamą w postaci pendrive'ów, komórek itp. Darmowe kursy powtórzeniowe są dobre, jakiekolwiek ulepszenia laboratoriów jak najbardziej tak-ale czemu tylko 60 osób ma dostać te komórki a nie wszyscy? Postawcie się np. w roli osoby która będzie 61-wsza i jej zabraknie np. 0,1pkt aby dostać taką komórkę tylko dlatego, że np. wg wskaźników rekrutacyjnych ma np. 0,1 pkt mniej niż osoba 60-ta. Jakoś Uniwerek Ekonomiczny czy Politechnika ogłasza się tylko w prasie i Internecie, bez żadnych gadżetów, i wciąż potrafią mieć tłumy chętnych ludzi, którzy chcą studiować na tych uczelniach.
~do jeż 16-07-2009 11:00
och, nie czepiaj się, przecież to świetna uczelnia i studiują na niej tłumy spragnionych wiedzy studentów! ..o!
~Panek 16-07-2009 11:22
@~jeż nie tylko KK ma problemy z naborem. Dotyczy to wiekszosci uczelni wyzszych. Juz nawet widzialem jak ulotki rozdaja takie uczelnie na przeroznych festynach. Promocja i reklama nie zna granic :) Swoja droga zaluje, ze jak ja zapisywalem sie kiedys na studia to nie bylo zadnych upominkow :P hehe
~student 16-07-2009 11:27
Słaba oferta! W Szkole Wyższej Pierdzenia w Stołek im. Znanego Polityka w Nasielsku Wlkp. dają quady, a w Uniwersytecie Ekonomicznym w Marcinowicach Dolnych k. Ostrołęki karnet na bezpłatne piwo dla wiecznie spragnionych studentów na całe 3 lata. I właśnie te uczelnie przyciągają najzdolniejszą młodzież, m.in. mnie!
~Tomekk 16-07-2009 11:38
Shadow, moja wypowiedź nie miała atakować KK, a jedynie wyrazić krytyczną ocenę przyciągania studentów "marchewkami". Jeśli robi to jakakolwiek inna uczelnia (nawet SGH), to i tak nie wydaje mi się to adekwatne to działalności uczelni wyższej. Skoro budżet jest ograniczony (bo nie można zaoferować np. jakiś kursów, szkoleń czy dostępu do programów/baz danych), to lepiej już wydać pieniądze na dopłaty na tradycyjne wydatki studentów, jak akademiki czy dojazdy. Apuk, wymienione przez ciebie formy promowania Uczelni, z pewnością nie są wstydliwe. Jest to dodatek, który ma uatrakcyjnić/ułatwić studiowanie, jednak nie ma on formy: "przyjdź do nas a dostaniesz gadżet" (jak np. w banku: weź kredyt, a dostaniesz plecak). Jeśli czynnikiem determinującym rozpoczęcie studiów ma być telefon komórkowy (o ile, ktoś nie wykorzystuje go do jakiś sensownych badań), to raczej nie będzie zbyt wielu ludzi, którzy świadomie wybierają swoją edukację/zawód/karierę (niepotrzebne skreślić).
~Matylda 16-07-2009 11:59
Mała oferta na studia podyplomowe.Przyda się napewno zintegrowane nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne, pedagogika twórczości...... Jest za mało kierunków i dlatego nęcą jakimiś tam komórkami.Kto pójdzie na takie przekupstwo? Młodz wyjeżdżają do innych miast na studia.Muszą opłacić szkołę i utrzymać się.Kto by patrzył na komórkę darowaną przez KK.Życzę KK pomyślnego naboru na studia.............
HUMMER 16-07-2009 12:06
Nokia E63 to nie telefon, tylko smartfon...
~już absolwent 16-07-2009 12:09
Potencjalni studenci powinni kierować się poziomem uczelni, jej zapleczem i kadrą , a nie "upominkami". Mam nadzieję , oprócz komórek KK to własnie zaoferuje młodym ludziom, których tak gorliwie werbuje.
~Gosc 16-07-2009 12:20
A ja mysle, ze niesmaczne jest podanie konkretnej nazwy telefonu i to juz w pierwszym zdaniu. Nie mozna bylo poprzestac na slowach "telefon komorkowy" lub "upominek" ? Nie widze nigdzie informacji "tekst sponsorowany".
~elwyn 16-07-2009 12:34
popieram Tomka! kurde no co to ma być... jakaś paranoja!!
~Gosc 16-07-2009 15:41
No i skonczylo sie przymusowe wojsko a za tem skończylo sie i studiowanie Mało studentów = mało pieniędzy dla uczelni, dlatego takie łapanie studentów na telefony
piipi 16-07-2009 15:49
~OJEJ ..ale *fajnie ! Bedziemy mieli duzo inzynierow .. do szukania pracy !
~Ishtaria 16-07-2009 16:14
Za rok będzie jeszcze mniej chętnych więc pierwsze 60 osób dostanie Porsche:):):)
~bu3 16-07-2009 16:53
bylem na kk:) fabryka bezrobotnych...........Kierownictwo Produkji..haha w JG 5 zakladow na krzyz a za granica polskie dyplomy to switski z kraju kolo Rosji :)
~kolejny student 16-07-2009 17:41
Świetnie że są pojawiają się możliwości dofinansowania Uczelni Wyższych ale widać że to bardzo ekskluzywna i szanująca się uczelnia skoro chce przyciągnąć uwagę przyszłych studentów tanim telefonem komórkowym! Żenada!
~iza 16-07-2009 19:42
dla czesci "studentow" proponuje slowniczki ortograficzne,taniej a jakie pozyteczne.!!!!
~marx 16-07-2009 20:20
I tak wiadomo że na KK studjują wszyscy którzy się nigdzie indziej nie dostaną, to po co te gadżety?
~wachu 16-07-2009 20:22
K.K wielka mi uczelnia skonczylem ja w tym roku i co mi po niej........ Prosze bardzo zapisujcie sie ..........beda komóreczki hehehe
~m 16-07-2009 20:46
dopoki uczelnia nie bedzie myslala kategoriami jakosci ksztacenia i poziomu przyjmowanych na studia, nie pomoze jej zadna akcja reklamowa ani gratisy. KK mysli w kategoriach naboru, juz na samym starcie przyznaje, ze potrzebne sa kursy wyrownawcze - bo tak przygotowani kandydaci przychodza na "studia". gdy zaczynaja sie egzaminy wykladowcy dostaja mniej lub bardziej zawoalowany komunikat "studenci musza zdac egzaminy". a potem mamy doskonalych specjalistow roznych zawodow...
~p 16-07-2009 21:25
no ja też skończyłam i poszłam dalej, a na kk nie poszłam dlatego że nigdzie się nie dostałam tylko dlatego, że nie było mnie stać na studia np. we Wrocku. Mniejsza o to - jak ktoś chce się uczyć to na kk też będzie się uczyć. A jeżeli chodzi o te komórki to może lepiej byłoby pieniądze przeznaczyć na jakąś pomoc dla studentów - stypendia, dofinansowania do biletów, itp/ W każdym razie fajnie, że ktoś się postarał o te pieniądze :)
Cień 16-07-2009 21:26
Te prezenty na start, to żenada przecież jak komuś zależy na danym kierunku, to go nie interesuje, komórka, czy pendrive, tylko możliwość kształcenia się w tym kierunku na którym mu zależy a uczyć się by mieć papier i nic więcej (mam na myśli wiedzę), to żenada.
~~~ja 16-07-2009 22:35
ja wam powiem tyle: jak ktoś chce się czegoś nauczyć to nawet na KK się nauczy, jeśli ktoś jest ambitny i chętny do nauki to wszędzie zdobędzie wiedzę, nawet jeśli nie będzie musiał kuć do egzaminów.
~jurasek 16-07-2009 23:06
Na początek powinni zrobić normalny parking dla studentów, a nie co weekend wywalona szyba w jakimś aucie bo akurat siny wylazł z ośrodka. Na teren mogą wjechać tylko wybrańcy, nawet ochrona " emerycka" tego pilnuje. A komórki .......śmiech na sali, ale wygłup !!!
~absolwent KK 16-07-2009 23:25
Jestem absolwentem KK i jestem bardzo zadowolony, że właśnie tą uczelnie ukończyłem. Natomiast z tym, że Politechnika i Uniwersytet Ekonomiczny nie rozdają "gratisów" i niby mają tak wielu chętnych to chyba kolega "~już student" trochę przesadził bo z tego co mi wiadomo to wcale nie wiedzie im się tak dobrze :) Pozdrawiam wszystkich absolwentów KK :)
~głos ludu 17-07-2009 7:05
Idzie niż demograficzny i we wszytkich uczelniach jest problem z naborem. Za moich czasów szło się na studia i nigdy nic nawet oceny nie dawali za darmo a tu dają komókre. Bardzo ciekawe podejście i zdecydowanie popieram a Polak jest taki, że czy dają czy nie dają to i tak ludzie narzekają - taka mentalność.
~Panek 17-07-2009 7:55
@~już student wyliczenie i wyliczenia a stypendia tez dostaja tylko nieliczni (najlepsi) i jakos nikt nie robi szumu, ze mu 0,1 pkt zabraklo, choc przykro zawsze moze byc :) Troche optymizmu ! a dla KK brawo, ze w jakis sposob chce przyciagac studentow. Oczywsicie dla wiekszosci tutaj komentujacych lepiej polozyc sie i nic nie robic a moze samo sie zrobi :) Pozdrawiam !
~student na wakacjach 17-07-2009 22:30
Ten Wydział Techniczny, to parę osób na jednym kierunku, po naborze w zeszłym roku. A 60 studentów na te komórki co po 600 zyla na alledrogo chodzą, to chyba w Bangladeszu znajdą.
~studentka III roku 24-08-2009 17:48
Muszę stwierdzić że jest to najdelikatniej mówiąc żenujące by ktoś dostał cokolwiek tylko za to że chce tam studiować. Zaczynam teraz następny rok na wydziale humanistycznym w KK ZAOCZNIE - więc to ja im płacę i mam g** w zamian!!! i dopiero niedawno - gdzie studia dawno już pokończyła część znajomych - zaczęli remont naszego wydziału, gdzie miał być "co rok". (summa sumarum jakieś 6 lat lekko licząc się poślizgnęli) Ale takich perełek na pewno mają więcej, uff... ale wracając do tematu: skoro pan Rektor - pozdowienia!!! - jest tak łaskawy i funduje prezenty to ja poproszę jakieś małe autko, byle nowe. Starczy mu z tych 2.997.000... :D
~Smask 18-07-2013 17:36
E63 to był kiedyś niezły wypas: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/e63/ Teraz jakby dali coś takiego: http://mobile2.pl/pl/p/Smartfon-Samsung-Galaxy-S-IV-LTE-Bialy-i9505/1792 to by pwnie zbankrutowali :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group