Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5160
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studia inżynierskie na WT KK – gwarancją dobrej pracy

Czwartek, 16 września 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Studia inżynierskie na WT KK – gwarancją dobrej pracy
Fot. WTKK
Dla tych którzy zaspali, właśnie wrócili z wakacji albo odebrali świadectwa maturalne – ważna informacja – są jeszcze wolne miejsca na inżynierskich kierunkach studiów prowadzonych przez Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Rekrutacja trwa jeszcze do 23 września.

Jak prognozuje Ministerstwo Nauk i Szkolnictwa Wyższego, już w 2013 roku w polskim przemyśle zabraknie ponad 46 tys. inżynierów, a w usługach ponad 22 tys. specjalistów. Ten deficyt dotknie także i nasz, jeleniogórski region.
Najbardziej braki te odczują firmy produkcyjne i usługowe w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT czy związane z ochroną środowiska. Jednak nie tylko.

Dzisiaj bez inżynierów, specjalistów z informatyki, elektroniki, mechaniki, teleinformatyki czy bezpieczeństwa (w tym bhp) nie może dobrze funkcjonować także pensjonat, hotel, szkoła, szpital, administracja i lokalne urzędy oraz każda inna instytucja, która stawia na rozwój i nowoczesność – mówi prodziekan Wydziału Technicznego, doc. dr Danuta Fjałkowska.

Z wypowiedzi regionalnych przedsiębiorców i przedstawicieli wieli instytucji wynika, że w naszym regionie już brakuje inżynierów. Nie wszystkie bowiem branże zdecydowały się, w sytuacji światowego kryzysu, na zatrzymanie rozwoju i naboru nowych pracowników. Z tego powodu oraz z różnicy między aktualną podażą inżynierów na rynku pracy a dostrzegalnym rozwojem i potrzebami kadrowymi firm rokuje się, że w najbliższych latach aż 39% stanowisk pracy związanych np. z sieciami komputerowymi oraz innymi specjalnościami informatycznymi pozostanie nieobsadzona – dodaje prodziekan.

Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego prowadzi rekrutację na inżynierskie kierunki, na których studia trwają 3,5 roku. Studia te wymagają od studentów zarówno wiedzy ogólnej, jak i twórczej inteligencji. To studia dla osób fascynujących się komputerami, programowaniem, nowymi technologiami, konstruowaniem maszyn, elektroniką, elektrotechniką, telekomunikacją czy też technikami zarządzania produkcją oraz bardzo szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Osoby, które strategicznie planują swoją przyszłość, mają możliwość uzyskania wyżej oczekiwanych kwalifikacji podejmując już w tym roku studia na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego (58-503 Jelenia Góra, ul. Lwówecka 18
http://wt.kk.jgora.pl tel. 75 64 53 335 do 337 WT@kk.jgora.pl) na stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych) studiach inżynierskich na czterech, akredytowanych kierunkach studiów: Elektronika i telekomunikacja, Edukacja techniczno-informatyczna, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Inżynieria bezpieczeństwa

– Gorąco zachęcamy do studiowania na Wydziale Technicznym KK !!! To prawdziwe wyzwanie, ale przede wszystkim możliwość zdobycia gruntownej wiedzy i dobrego przygotowania do dojrzałego życia zawodowego. To także szansa na szybkie znalezienie dobrej pracy. – Nie przegap szansy! – zachęcają władze uczelni i społeczność akademicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group