Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2243
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelanie sposobem na życie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 listopada 2007, 7:03
Aktualizacja: 13:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Celne oko i spokój wewnętrzny to dwie najważniejsze cechy strzelca. Sześćdziesięciu zawodników walczyło o Puchar Komendanta Policji w Jeleniej Górze szkolnej ligi strzeleckiej. Najlepsi, w tym zwycięzcy z ZSO nr 1 im. Żeromskiego, odebrali we wtorek puchary, medale i dyplomy. Liga trwa. Finał – 14 grudnia.

W tegorocznych zawodach strzeleckich młodzieży na strzelnicy „Zielona” wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczniów gimnazjów i liceum. Swoje zamiłowaniem do strzelania wykazali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

W drugim etapie zawodów bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Żeromskiego w Jeleniej Górze, którzy drużynowo stanęli na najwyższym podium – powiedział Wacław Szymon Dadaczyński, instruktor oraz sekretarz zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju w Jeleniej Górze.

Najlepsi okazali się nie tylko chłopcy „Żeromskiego” gimnazjum i liceum, ale na wysokości tego zadania stanęły również dziewczęta. Zadowolenia nie kryli sami zwycięzcy oraz fundator pucharu mł. insp.. Zbigniew Ciosmak. Powód do dumy miał dyrektor szkoły, Paweł Domagała.
– W naszej szkole organizowane są kółka strzelania, co jak widać przynosi rezultaty, w związku z czym będziemy starali się to w jeszcze większym stopniu rozwinąć. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie młodzieży i jej determinacja w dochodzeniu do sukcesów, czego im gratuluję – powiedział.

W szkolnej lidze strzeleckiej rywalizuje osiem szkół średnich i cztery szkoły gimnazjalne. W skład każdej z drużyn wchodzi po pięciu uczestników. Każdy z nich walczy o miejsce zarówno dla zespołu, jak i indywidualnie dla samego siebie. Część z nich zamiłowanie do strzelania wyniosła z tradycji rodzinnych, dla innych jest to sposób na dobrą zabawę i ucieczkę od stresu.

– Polecamy wszystkim tą dyscyplinę sportu, ponieważ jest to niesamowita zabawa, która wycisza człowieka wewnętrznie i kształtuje koncentracje – powiedziały Kamila i Agnieszka z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze. – Trenujemy dopiero od roku, ale mamy nadzieję, że uda nam się podobnie jak naszym członkom rodziny, wziąć udział w zawodach na większą skalę.

– Jest to dla nas doskonała rozrywka i nie zrezygnujemy z niej – powiedzieli nam Łukasz Zielonka, Paweł Strzelczyk, Tomek Piorowski, Jarosław Sawicki i Bartek Suryło z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 . – Nie żałujemy tego, że bierzemy udział i zachęcamy innych, którzy jeszcze tego nie próbowali.

Nagrodzeni za celne oko
Pierwsze miejsce drużynowe o puchar Komendanta Policji w Jeleniej Górze w kategorii dziewcząt przypadło licealistkom z Żeroma, drugie „wystrzelały” gimnazjalistki z tej szkoły a na trzecim miejscu uplasowały się uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie.

W drużynowej kategorii chłopców najlepsi okazali się żeromiacy, miejsce drugie wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum nr 1, a trzecie – Zespół Szkół Elektronicznych.

W kategorii indywidualnej dziewcząt najcelniejsze oko miały Joanna Żak, Dorota Łacińska oraz Weronika Muzyczka, wszystkie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Wśród najlepiej indywidualnie strzelających panów znaleźli się: Filip Kostka z Żeroma, Marcin Gałczyński z Mechanika i Michał Łobocki z Żeroma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Tr 28-11-2007 9:30
<i> regulamin złamany - post usunięty </i>
~ja 28-11-2007 12:35
"Zadowolenia nie kryli sami zwycięzcy oraz fundator pucharu mł. inst.. Zbigniew Ciosmak."
~ja 28-11-2007 15:18
Czy ktos czyta komentarze przed zatwierdzeniem do publikacji?!? W powyzszym obcieta jest 2 czesc-mł.insP.(ektor) Z. Ciosmak, a nie mł. inst.(ruktor?).
henijo 28-11-2007 18:09
Bardzo chętnie bym sobie postrzelał!Z wiatrówki szło mi całkiem nieźle,ciekawe jak to by było z czegoś"grubszego"? Czy istnieje taka możliwość,bym mógł sobie spróbować sił? Może mam ukryty talent? :-))
~student 28-11-2007 20:09
browara sobie strzel heniu ;-)
~Rafi 28-11-2007 20:30
"Wśród najlepiej indywidualnie strzelających panów znaleźli się: Filip Kostka z Żeroma, Marcin Gałczyński z Mechanika i Michał Łobocki z Żeroma." Ej, ja zdobyłem trzecie miejsce,a ten Michał jakiś to szósty chyba był.. ; (;(
~Strzelec 18-10-2008 22:55
Strzelałem kiedyś w LOKu i wiem jak to wygląda od środka... Bezpieczeństwa żadnego:] taka jest prawda. Nikt nie napisał tutaj, że młodzież nie została zapoznana z warunkami bezpieczeństwa i nie podpisywała tych warunków...? Uważam, że bezpieczeństwo jest dość ważne...? O zasadach jakie panują na tych strzelaniach już nie wspomnę, bo: Nie ma żadnych reguł, ani kodeksu 1. Wyniki zawodów muszą być podawane po zakończeniu zawodów (ale nie np tydzień później) Każdy zawodnik może wnieść protest jeśli uważa że wynik się nie zgadza 2. Z karabinów nie strzela się do tarcz pistoletowych 3. Strzałów próbnych nie oddaję się do tarczy razem z ocenianymi 4. Ważną sprawą jest też fakt, że zawodnicy-strzelcy nie mają wglądu do tarcz przy oddawaniu ich sędziemu (co zgodnie z kodeksami Polskiego Związku jest niedopuszczalne) Jak widać pojawiają się komentarze niezadowolenia jak np kolega ~Rafi poniżej. Nie jest aż tak ważne jakie są zasady, ważne jest to czy jest bezpiecznie:] i proszę o komentarze czy też tak uważacie? :) Pozdrawiam i jeśli ktoś chce spytać jakie widziałem niebezpieczne sytuacje proszę pytać, chętnie odpowiem jeśli moderator pozwoli:)
~;/;/;/ 18-10-2008 23:04

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group