Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2482
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strzelanie sposobem na życie

Środa, 28 listopada 2007, 7:03
Aktualizacja: 13:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Strzelanie sposobem na życie
Fot. Angela
Celne oko i spokój wewnętrzny to dwie najważniejsze cechy strzelca. Sześćdziesięciu zawodników walczyło o Puchar Komendanta Policji w Jeleniej Górze szkolnej ligi strzeleckiej. Najlepsi, w tym zwycięzcy z ZSO nr 1 im. Żeromskiego, odebrali we wtorek puchary, medale i dyplomy. Liga trwa. Finał – 14 grudnia.

W tegorocznych zawodach strzeleckich młodzieży na strzelnicy „Zielona” wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczniów gimnazjów i liceum. Swoje zamiłowaniem do strzelania wykazali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

W drugim etapie zawodów bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Żeromskiego w Jeleniej Górze, którzy drużynowo stanęli na najwyższym podium – powiedział Wacław Szymon Dadaczyński, instruktor oraz sekretarz zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju w Jeleniej Górze.

Najlepsi okazali się nie tylko chłopcy „Żeromskiego” gimnazjum i liceum, ale na wysokości tego zadania stanęły również dziewczęta. Zadowolenia nie kryli sami zwycięzcy oraz fundator pucharu mł. insp.. Zbigniew Ciosmak. Powód do dumy miał dyrektor szkoły, Paweł Domagała.
– W naszej szkole organizowane są kółka strzelania, co jak widać przynosi rezultaty, w związku z czym będziemy starali się to w jeszcze większym stopniu rozwinąć. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie młodzieży i jej determinacja w dochodzeniu do sukcesów, czego im gratuluję – powiedział.

W szkolnej lidze strzeleckiej rywalizuje osiem szkół średnich i cztery szkoły gimnazjalne. W skład każdej z drużyn wchodzi po pięciu uczestników. Każdy z nich walczy o miejsce zarówno dla zespołu, jak i indywidualnie dla samego siebie. Część z nich zamiłowanie do strzelania wyniosła z tradycji rodzinnych, dla innych jest to sposób na dobrą zabawę i ucieczkę od stresu.

– Polecamy wszystkim tą dyscyplinę sportu, ponieważ jest to niesamowita zabawa, która wycisza człowieka wewnętrznie i kształtuje koncentracje – powiedziały Kamila i Agnieszka z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze. – Trenujemy dopiero od roku, ale mamy nadzieję, że uda nam się podobnie jak naszym członkom rodziny, wziąć udział w zawodach na większą skalę.

– Jest to dla nas doskonała rozrywka i nie zrezygnujemy z niej – powiedzieli nam Łukasz Zielonka, Paweł Strzelczyk, Tomek Piorowski, Jarosław Sawicki i Bartek Suryło z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 . – Nie żałujemy tego, że bierzemy udział i zachęcamy innych, którzy jeszcze tego nie próbowali.

Nagrodzeni za celne oko
Pierwsze miejsce drużynowe o puchar Komendanta Policji w Jeleniej Górze w kategorii dziewcząt przypadło licealistkom z Żeroma, drugie „wystrzelały” gimnazjalistki z tej szkoły a na trzecim miejscu uplasowały się uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie.

W drużynowej kategorii chłopców najlepsi okazali się żeromiacy, miejsce drugie wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum nr 1, a trzecie – Zespół Szkół Elektronicznych.

W kategorii indywidualnej dziewcząt najcelniejsze oko miały Joanna Żak, Dorota Łacińska oraz Weronika Muzyczka, wszystkie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Wśród najlepiej indywidualnie strzelających panów znaleźli się: Filip Kostka z Żeroma, Marcin Gałczyński z Mechanika i Michał Łobocki z Żeroma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group