Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6096
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelali, walczyli, dobrze się bawili. Na Chojniku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 15:21
Aktualizacja: 15:22
Autor: Andrzej Mateusiak, PTTK Jelenia Góra
Fot. Andrzej Mateusiak, PTTK Jelenia Góra
Rycerska drużyna z Czerwionki potrójnym zwycięzcą XXII Turnieju Rycerskiego o Złoty Bełt Zamku Chojnik

Wczoraj zakończyły się dwudniowe zmagania rycerskie na Zamku Chojnik. Totalnym zwycięzcą głównej konkurencji, strzelanie z kuszy o do tarczy o główne trofeum „Złoty Bełt Zamku Chojnik” zostali trzej reprezentanci Drużyny Kuszniczej z Czerwionki. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Domżoł, trzecie jego ojciec Bogdan Domżoł, a drugie ich kolega z drużyny - Jan Bryłka.

Zwycięzca strzelał celnie i równo. Na trzydzieści możliwych punktów w każdej serii osiągał: 28-28-27-29 punktów. W pozostałych konkurencjach zwyciężyli: o tytuł Wielkiego Łowczego - strzelanie z kuszy do tarczy dzika i jelenia – Bogdan Kruk z Drużyny Płockiej, o tytuł Wilhelma Tella, czyli strzelanie jednym bełtem do jabłka – Wojciech Mazurek z Czerwionki. W konkurencji o miano najlepszego łucznika zwyciężyła młodziutka Ewa Połomska z Płocka.

Honor gospodarzy turnieju, czyli Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik obronił najmłodszy stażem rycerz tego bractwa - Zygmunt Ryszard nazywany „Tatar” zwyciężając w trójboku rycerskim: rzut oszczepem, strzelanie z łuku z konia oraz strzelanie z kuszy z wieży. Podczas drugiego dnia turnieju można było oglądać pełen humoru walki rycerskie, nie zawsze zgodne z kodeksem rycerskim prezentowane przez Chorągiew Ziemi Czeskiej.

Pauzy pomiędzy konkurencjami wypełniło losowanie nagród dla widzów oraz recital piosenkarski Honoraty Magdeczko, na co dzień aktorki Jeleniogórskiego Teatru Maska. Pani Honorata bardzo trafnie dobrała repertuar nawiązujący do tego co działo się na zamku uzyskując sowite brawa gości.

W turnieju wzięła udział prawie setka uczestników w epokowych strojach, a niektóre damy dworu paradowały z dziećmi też odzianymi w historyczne stroje. Kasztelan zamku – Jerzy Czajka, organizator turnieju był bardzo zadowolony z przebiegu imprezy i zaprosił wszystkich już na następny turniej, w dniach 18-19 sierpnia 2012 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~biko 22-08-2011 18:03
a jednego rycerza nie widac ma on na imie rycerz pusta pala, wielce chamowaty w stosunku do bialoglow, widac wreszcie go szlachetni pogonili, bo coz to za rycerz ktoremu przepocona sloma z butow wyglada, widac poznali chama
Piipi Jelonkowa 22-08-2011 20:17
~FAJNIE ! .. nawet Panie mogły się doskonalic w strzelaniu i .. mężczyzn-rycerzy postraszyc ! /,,patrz,zdj.nr,01 /
~iras 23-08-2011 0:38
Wszystko ładnie i pięknie-super impreza!Tylko co miała znaczyć chmara czerwonych mrówek ze skrzydłami na wieży i osy w ogródku piwnym atakujące ludzi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group