Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2210
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strzelał do ludzi z broni pneumatycznej, bo chciał ją wykalibrować

Czwartek, 1 września 2011, 17:37
Aktualizacja: 17:38
Autor: KMP
27–letni jeleniogórzanin strzelając do ludzi z wiatrówki trafił cztery osoby w tym 10–letniego chłopca. Ofiary nie odniosły poważnych obrażeń. Mężczyznę zatrzymała policja.

Sprawca mieszka w wielorodzinnym budynku w Jeleniej Górze. Z ukrycia, stojąc w oknie mierzył i strzelał z wiatrówki do osób znajdujących się w pobliżu jego domu. Pokrzywdzonym okazali się trzej mężczyźni i 10-letni chłopiec. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Najprawdopodobniej do dwóch pierwszych zdarzeń doszło w ubiegłym roku, a do dwóch kolejnych pod koniec lipca 2011 – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprawca jedną wiatrówkę ukrył w szafie w korytarzu. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej posiadał on jeszcze dwie inne wiatrówki, które najprawdopodobniej sprzedał na jednym z portali internetowych. W jego mieszkaniu zabezpieczono również śrut.

27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, za które teraz grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Tłumaczył się, że strzelał, gdyż w ten sposób chciał wykalibrować broń – dodała E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group