Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stresy absolwentów

Czwartek, 28 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2007, 8:29
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Stresy absolwentów
Fot. Jelonka.com
Czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły i czy zdali maturę?

Trwające wakacje, to koniec szkolnych stresów. W czwartek na próbę zostaną wystawione nerwy absolwentów szkół podstawowych. Młodzi ludzie, którzy od września zasiądą w ławkach gimnazjów, dowiedzą się, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły.
Uczynią to osobiście lub sprawdzą w internecie.

Co prawda każdy absolwent ma pewność, że będzie pierwszoklasistą gimnazjum rejonowego, ale niemal co trzeci uczeń wybiera takie, które ma lepszą opinię, a niekoniecznie znajduje się w jego rejonie.
Oryginały dokumentów do szkoły, która ogłosi wstępne listy przyjętych, należy dostarczyć do piątku.

Ostateczny wykaz przyszłych pierwszoklasistów dyrektorzy szkół gimnazjalnych ogłoszą w nadchodzący poniedziałek. Później uczniowie będą mieli jeszcze dwa dni na ostateczne potwierdzenie chęci uczenia się w wybranej szkole i dostarczenie brakujących formularzy, w tym zdjęcia do legitymacji. Jeśli tego nie zrobią, mogą zostać wykreśleni z listy i trafić do placówki, którą wskazali jako ewentualną drugą opcję.
W poniedziałek listy przyjętych ogłoszą także szkoły ponadgimnazjalne.

Stresujące chwile przeżywają także maturzyści. W piątek dotrą wyniki egzaminów maturalnych sprawdzonych przez niezależne komisje.
– To ważna chwila, bo absolwenci dowiedzą się, czy zdali maturę – mówi Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Maturzyści poznają też ilość punktów, która może im ułatwić dostęp na wybraną wyższą uczelnię. Rekrutacja na wyższe studia trwa do początku lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group