Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5400
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy ratowali zaniedbanego psa

Piątek, 26 lipca 2019, 6:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2019, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Strażnicy ratowali zaniedbanego psa
Fot. Straż Miejska
Informacja o skrajnie zaniedbanym psie wpłynęła do dyżurnego Straży Miejskiej wczoraj (25.07). Do zdarzenia doszło przy ulicy Hirszfelda. Przybyli na miejsce strażnicy miejscy dawno nie widzieli tak zaniedbanego zwierzęcia przetrzymywanego w strasznych warunkach – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
W boksie zbitym z płyt wiórowych zamknięty był pies, który siedział na ziemi we własnych odchodach. W rogu boksu stało wiadro po farbie, w którym znajdowała się zzieleniała woda. Boks nie był zadaszony i pies był bezpośrednio narażony na warunki atmosferyczne. Zwierze było wychudzone, bez sierści na grzbiecie i częściowo na ogonie. Na gołej skórze było widać liczne rany - opisuje rzecznik.

Funkcjonariusze zastali na miejscu 48-letniego mężczyznę, właściciela psa, który nie wiedział kiedy pies był szczepiony oraz kiedy ostatni raz był u weterynarza. Mężczyzna całą sytuację tłumaczył tym, że w mieszkaniu ma remont i dlatego zamknął psa w boksie.

Ze względu na realne zagrożenie zdrowia i życia, zwierzę zostało odebrane właścicielowi i przekazane na obserwację weterynaryjną do Schroniska dla Małych Zwierząt. Według informacji uzyskanych ze schroniska, stan zwierzęcia jest bardzo poważny. Ze zdarzenia strażnicy miejscy sporządzili szczegółową dokumentację, która trafi do sądu - dodał A. Wilimek.

Twoja reakcja na artykuł?

2
2%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
6%
Smuci
63
65%
Złości
26
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
506
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group