Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6372
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy bliżej policji

Piątek, 14 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2007, 12:02
Autor: AGA
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy bliżej policji
Fot. Agnieszka Gierus
Wyprowadzą się z obskurnej komendy przy ul. Pijarskiej.

Nowy lokal czeka na strażników przy ul. Armii Krajowej. To była siedziba biura paszportowego, położona niemal naprzeciw Komisariatu Policji Śródmieście.
SM od początku swojego istnienia pracuje w fatalnych warunkach w rozsypujących się i zagrzybionych oficynach przy ul. Pijarskiej.

– Mieliśmy opuścić to miejsce już w październiku dwa lata temu – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Lokale pod zmianę siedziby poszukiwane były już wcześniej. Pod uwagę brano m.in. budynek po „Chemiku”, Technikum Weterynaryjnym, a nawet przedszkolu nr 14 w Cieplicach.

– Do końca nie odpowiadała jednak lokalizacja. Zależało nam, aby nowa siedziba nie znajdowała się poza miastem lub daleko od centrum. Budynek po biurze paszportowym jest najlepszy. To zarówno udogodnienie dla mieszkańców, jak i możliwość bardziej efektywnej pracy naszych służb. Patrole piesze będą mogły przemieszczać się dużo sprawniej i dużo szybciej – wyjaśnia Grzegorz Rybarczyk.

Plusem nowej lokalizacji będzie również sąsiedztwo policji. Strażnicy mają nadzieję, że zaowocuje to dobrą współpracą. Liczą też, że w kwestii miejsc parkingowych dojdą do porozumienia z jednostką policji.

Przyszła siedziba wyposażona jest już w łącza telekomunikacyjne i posiada instalację sanitarną. – Z niecierpliwością oczekujemy przeprowadzki. Już teraz prowadzona jest ewidencja, a wydział architektury pracuje nad tym, abyśmy jak najszybciej mogli przejąć budynek – dodaje Grzegorz Rybarczyk.

Stróże miasta muszą się jednak uzbroić w cierpliwość. – Wszystko wyjaśni się do połowy przyszłego roku, gdy zakończy się inwentaryzacja – poinformował prezydent miasta Marek Obrębalski. Są plany, aby w nowej siedzibie wybudować salę audiowizualną i umieścić centrum monitoringu, które zajmie górne piętra budynku. Na remont i budowę sali audiowizualnej miasto chce pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Do nowej siedziby wprowadzi się też Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group