Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6456
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy miejscy bliżej policji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2007, 12:02
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Wyprowadzą się z obskurnej komendy przy ul. Pijarskiej.

Nowy lokal czeka na strażników przy ul. Armii Krajowej. To była siedziba biura paszportowego, położona niemal naprzeciw Komisariatu Policji Śródmieście.
SM od początku swojego istnienia pracuje w fatalnych warunkach w rozsypujących się i zagrzybionych oficynach przy ul. Pijarskiej.

– Mieliśmy opuścić to miejsce już w październiku dwa lata temu – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Lokale pod zmianę siedziby poszukiwane były już wcześniej. Pod uwagę brano m.in. budynek po „Chemiku”, Technikum Weterynaryjnym, a nawet przedszkolu nr 14 w Cieplicach.

– Do końca nie odpowiadała jednak lokalizacja. Zależało nam, aby nowa siedziba nie znajdowała się poza miastem lub daleko od centrum. Budynek po biurze paszportowym jest najlepszy. To zarówno udogodnienie dla mieszkańców, jak i możliwość bardziej efektywnej pracy naszych służb. Patrole piesze będą mogły przemieszczać się dużo sprawniej i dużo szybciej – wyjaśnia Grzegorz Rybarczyk.

Plusem nowej lokalizacji będzie również sąsiedztwo policji. Strażnicy mają nadzieję, że zaowocuje to dobrą współpracą. Liczą też, że w kwestii miejsc parkingowych dojdą do porozumienia z jednostką policji.

Przyszła siedziba wyposażona jest już w łącza telekomunikacyjne i posiada instalację sanitarną. – Z niecierpliwością oczekujemy przeprowadzki. Już teraz prowadzona jest ewidencja, a wydział architektury pracuje nad tym, abyśmy jak najszybciej mogli przejąć budynek – dodaje Grzegorz Rybarczyk.

Stróże miasta muszą się jednak uzbroić w cierpliwość. – Wszystko wyjaśni się do połowy przyszłego roku, gdy zakończy się inwentaryzacja – poinformował prezydent miasta Marek Obrębalski. Są plany, aby w nowej siedzibie wybudować salę audiowizualną i umieścić centrum monitoringu, które zajmie górne piętra budynku. Na remont i budowę sali audiowizualnej miasto chce pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Do nowej siedziby wprowadzi się też Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~A czy sm zrobila cos, 14-09-2007 13:02
aby poprawic stan swojej obecnej jednostki? Najlepiej dac im kwatere np. na pekinie, to moze sie tam jakos wykaza?
~boapl 14-09-2007 13:59
zebys sie nie zdziwil. jak nie potrafili na swoim podworku zrobic pozadku to na pekinie zrobia?
~kmam 14-09-2007 21:15
A Chemik to był poza miastem lub daleko od centrum?
~locke 14-09-2007 23:34
I tak na tym parkingu żeby zaparkowac muszę przyjechac przed 7. Potem juz klops.
~do "no tak" 15-09-2007 7:31
Proszę tak sformłować komentarz, aby nie obrażać funkcjonariuszy publicznych. Jeśli ma Pan odwagę (nie ma Pan), to proszę podpisać się pod Swoim komentarzem imieniem i nazwiskiem. A SM nie jest sponsorem Jelonki. – z poważaniem – K. Przezdzięk
~jura 15-09-2007 8:23
czy nie jest faraonizm , dygnitarstwo – dlaczego sm nie mają swoich malych punktów po jednym pomieszczeniu w miejscach gdzie jest największe zagrożenie i przestępczość w mieście.Przecież miejsce strażnikow jest na ulicy, podwórkach, srających psach , leżących narkomanach, żebrających rumunach, pijakach – tam gdzie jest lamany porządek! a nie w okazalym gmaszysku który wypelniony będzie zapewne nowymi urzędasami bo przybędzie wiele pomieszczeń do zapelnienia.Ten budynek i cala ta obsada personalna mundurowej straży pod obstawą policji wygląda komicznie a przygbębiające jest to że są to ogromne koszty utrzymania tej wątpliwej dla spoleczeństwa formacji, obciążającej barki publicznych pieniędzy którą dostarczają i wypracują podatnicy.Dlatego podatki dla firm powinny być zniesione , bo trafiając do budżetu są nieslychanie szybko marnotrawione i przepychane w kieszenie nieproduktywne.Pamiętamy jakie nagrody wybrali utrzymankowie straży a szczególnie księgowa i naczelnik! A zatem pieniędze winny być tam inwestowane gdzie są wypracowywane.Tej zależności nikt nie rozumie , więc powstają bezkrytyczne urzędnicze pomysly o takich nowych tworach jak wlaśnie budynek dla straży miejskiej przy policji. Może –Następny oddajcie dla straży granicznej, naczalnika weterynarii i urzędu celnego.Tylko kto na to wszystko będzie robil i czy to jest konieczne ?, nie slyszalem o żadnych poczynaniach w kierunku rozwoju drobnych firm w Jeleniej Górze , slyszalem za to że wielu wyjechalo do Angli i Irlandi a w Jelonce przybylo kolejnych utrzymankow budżetu ? Ale obciach, kompromitacja i bęcwalizm !!!
~Ewa L. 15-09-2007 10:21
Do Jura. Człowieku – gdzie ty masz rozum?na pewno w głowie? Strażnicy miejscy zgodnie z twoim pomysłem nie powinni mieć żadnego przełożonego. Po co? –sami sobie ustalą grafik dyżurów, pójdą na patrol gdzie im się będzie chciało i kiedy im się będzie chciało, sami sobie udzielą urlopy, naliczą pobory, chorobowe itd. – oczywiście na ulicy, albo podwórku żeby nie marnotrawić pieniędzy podatników. Nikt ich też nie będzie kontrolował. O przepraszam skontroluje ich społeczeństwo czyli między innymi ty. To ciebie będziemy rozliczali za ich pracę – zgoda? A jeśli chodzi o warunki na Pijarskiej – zapraszam do odwiedzin. Jeszcze pytanie co złego widzisz w bliskim sąsiedztwie policji. Wszak te instytucje ściśle z sobą współpracują.Poza tym ciekawa jestem czy wiesz ile faktycznie wynoszą koszty utrzymania Straży Miejskiej i o jakich premiach mówisz.W którymś kościele dzwonili na mszę, ty jednak nie wiesz w którym. Dowiedz się, a potem siadaj do pisania.
~Jura do EwyL 15-09-2007 11:39
Nie pojmuję tych niedorzeczności–co ma Twoje pytanie do posiadanego rozumu w cudzej glowie – w kontekście przedstawionego marnotrastwa i rozrzutności publicznych pieniędzy. Jeżeli tak nie jest to dokonaj pelnego zestawiena kosztów utrzymania tej formacji w stosunku do efektow i wynikow spolecznych.Jest demokracja i w tym przypadku– utrzymywanie straży miejskiej powinno opowiedzieć się referendum a nie "UKAZ" kilku określonych ludzi– Ci co się opowiedzą za takimi potrzebami a będzie ich większość to niech placą i utrzymują tą formację z wlasnego konta , a jeżeli nie to niech rozwiążą i nie będzie problemu z nahalnym utrzymywaniem i lożeniem pieniedzy na rzacz tego tworu kosztownego spolecznie.A o takich potrzebach spoleczeństwo się nie opowiedzialo a forse wydaje się też ludzi którzy placą a tego sobie nie życzą, kwoty te winny być skierowane przeznaczone na rozwój gospodarczy i miejsca pracy w Jeleniej Górze.Jeśli pamiętam to prasa powszechnie opisala pobrane premie –nagrody dla SM ponoć taki chojny byl prezydent– wówczas chyba wódz–naczelnik pobral ok. 14 tys, a księgowa ok 10 tys. i tak wedle zaslóg ,, czyżby ktoś i pani o tym niewiedziala i zapomniala ?– przecież mieszkańców to zbulwersowalo ! Proszę sięgnąć do prasy .A Wasza wspólpraca z policją ma polegać na odwiedzinach w pokojach czy na patrolach z dzielnicowym ?– którego nie widzialem w tej roli – ciekawy jestem sprawnej interwencji w Cieplicach na zjednoczenia , lwóweckiej , transportowej ,warszawskiej – jak dojedziecie do miejsca to będzie juz po akcji –a jakie macie możliwości np. do narkomana – pouczyl mnie kiedyś strażnik w takich okoliczniściach że on i straż nic nie może zrobić nawet nie może usunąc leżącego narkomana.Więc jaki jest cel SM – pozory dzialania? A siedziba w centrum to jest sztuka dla sztuki.Natomiast zmartwienia o grafikach urlopów platnych,należnościach chorobowych,patrolach winna sobie Pani odpuścić , gdyż ta formacja jest ekonomicznie i gospodarczo nieuzasadniona i nie powinna istnieć i nie należy kurczowo się tego trzymać bo od przestrzegania prawa ,porządku, ladu i jego egzekwowania jest policja .
~10 minut temu 15-09-2007 12:57
wrocilem z miasta – naprzeciwko empiku spi na lawce zul z butelka czystej. Mijalem go dwa razy – i gdzier jest SM? Oczywiscie, nie mozna byc wszedzie, ale na glownym deptaku to chyba powinien byc staly patrol...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group