Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6302
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Straż ruszyła na manewry

Czwartek, 6 marca 2008, 13:07
Aktualizacja: 20:58
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Straż ruszyła na manewry
Fot. Angela
Płonące samochody, akcje w terenie, pomoc ofiarom – taki był scenariusz piątkowych ćwiczeń straży pożarnych pod Jelenią Górą. Przyjechały jednostki PSP oraz ratownicy medyczni z całej Polski, aby w okolicach stolicy Karkonoszy sprawdzać gotowość do akcji.

Manewry zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze wspólnie z grupą ratownictwa medycznego, rozpoczęły się wczoraj uroczystą odprawą. Są już szóstą edycją szkoleń medycznych.

W tym roku zainteresowanie szkoleniem zaskoczyło nawet samych organizatorów. – Liczba uczestników ćwiczących wynosi około trzysta osób – mówi kapitan Jan Dalidowicz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Jeleniej Górze.

– W porównaniu z pierwszą edycją była to liczba dziesięciokrotnie mniejsza. Zespoły zjechały się z kilku województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego, ponadto pojawiły się również ekipy z Warszawy. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie strażacy jeleniogórscy organizują takie szkolenia, pozostali uczą się od nas i mam nadzieję, że przeniosą to na własny grunt – dodał J. Dalidowicz.

Manewry, które w Jeleniej Górze organizowane są co kwartał, nie mają charakteru zawodów czy współzawodnictwa. Szkolenie ma na celu uczenie i doskonalenie umiejętności ratowniczych strażaków z zakresu ratownictwa medycznego. Strażacy będą się szkolić w dzień i w nocy. Zadania nocne będą dotyczyły wypadków komunikacyjnych. Całość potrwa do piątku, a ćwiczenia skończą się późnym wieczorem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group