Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5961
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Straż Miejska straszy!

Środa, 5 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 kwietnia 2006, 12:23
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Straż Miejska straszy!
Fot. TEJO
Jeśli nie posprzątasz swojej posesji, zapłacisz mandat: 100 złotych. Taką karę będą wymierzali strażnicy miejscy osobom, które nie zadbają o usunięcie brudów po zimie.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej już zaczęli usuwać piach wysypany podczas zimowych miesięcy na ulicach miasta. Do dyspozycji mają dwie zamiatarki oraz specjalne dmuchawy. Dzięki nim łatwiej usunąć jest, na przekład, stare liście. MPGK, w ramach robót publicznych, chce także zatrudnić bezrobotnych. Miasto musi być czyste przed świętami.

Zamiatarek i dmuchaw nie mają jeleniogórzanie, którzy sami muszą po zimie posprzątać, choć to nie zawsze oni nabrudzili. Karaniem mandatami grozi Straż Miejska.
– Rozpoczynamy akcję „Posesja”. Najpierw będziemy mieszkańców upominali, a w przypadku braku reakcji, nałożymy mandaty w wysokości 100 złotych – ostrzega Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.

Kłopotem po zimie są dzikie wysypiska śmieci, które odsłonił topniejący śnieg. Bywa, że strażnicy przechodzą obok nich obojętnie, bo nie wiedzą, do kogo należy zabrudzony teren. Ukarać mogą tylko osobę, która wyrzuca tam odpadki, ale taką trzeba złapać na gorącym uczynku.

Porządki zaczęli już działkowicze. Najczęściej zimowe i jesienne pozostałości palą w ogniskach. Dym bywa utrapieniem dla okolicznych mieszkańców. Straż Miejska obiecuje, że i w tym przypadku będzie reagowała na skargi.
– Najlepiej nieczystości zgrabić i po prostu wyrzucić do kosza na śmieci – radzi SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group