• Piątek, 18 października 2019
  • Godz. 14:17
  • Imieniny: Juliana, Łukasza
  • Czytających: 7865
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Strategia rozwoju Dolnego Śląska

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:17
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
W niecałe 2 godziny pociągiem do Warszawy, autostrady Wrocław - Jędrzychowice, Legnica - Lubawka oraz Wrocław - Poznań a zarobki porównywalne z sąsiadami zza zachodniej granicy. Tak ma wyglądać Dolny Śląsku jeśli zrealizowana będzie strategia rozwoju regionu w 2020 roku. Dziś przyjęli ją radni sejmiku dolnośląskiego.

Wszystko zależy od pieniędzy - wielokrotnie podkreślali dziś podczas dyskusji radni. Według planów Dolny Śląsk ma otrzymać w ciągu najbliższych 8 lat około 5 miliardów euro z funduszy unii europejskiej. Wówczas wizja nakreślona w strategii może być zrealizowana. Coraz częściej mówi się jednak o zmniejszeniu budżetu i wówczas całą strategię, zdaniem radnych opozycji, będzie można wyrzucić do kosza. A plany są rzeczywiście obiecujące.

Dolnoślązacy mają zarabiać tyle ile sąsiedzi z Saksonii , a sudeckie wioski mają przypominać Bawarskie, gdyż część pieniędzy ma pójść na turystykę. Najwięcej funduszy zaplanowano na drogi. Oprócz autostrady A4, która ma powstać w ciągu 2 lat, wybudowane mają być również szybkie drogi z Wrocławia do Warszawy i Poznania oraz od Legnicy do Lubawki. W planach jest również szybka kolej z Wrocławia do Warszawy, dzięki niej podróż pociągiem ma się skrócić do niecałych dwóch godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tubylec 1-12-2005 20:36
Przepraszam że napiszę prosto i bez ogródek; za czasu rządów sld obecnej miejskiej ekipy pod przewodnictwem pana prezydenta Kusiaka, Jelenia Góra stała się kompletnym dalej degradującym się pod każdym względem zadupiem.
~stary pryk 3-12-2005 23:50
nie masz za co przepraszać... bo piszesz prawdę... ani to miasto nie staje się kurortem, ani centrum przemysłowym. Brak pomysłów na rozwój miasta... cóż miasto nasze staje się zapyziałym zakątkiem Polski tracącym mocno na swym znaczeniu... miasto to zmierza w kierunku całkiem niedalekiego nam geograficznie Goerlitz... gdzie w większości zamieszkują je emeryci, renciści i nieudacznicy żyjący z pomocy społecznej, a kto ma siłę i głowę na karku wyjeżdża szybko zapominając skąd wyjechał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group