Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6428
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Strategia rozwoju Dolnego Śląska

Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:17
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
W niecałe 2 godziny pociągiem do Warszawy, autostrady Wrocław - Jędrzychowice, Legnica - Lubawka oraz Wrocław - Poznań a zarobki porównywalne z sąsiadami zza zachodniej granicy. Tak ma wyglądać Dolny Śląsku jeśli zrealizowana będzie strategia rozwoju regionu w 2020 roku. Dziś przyjęli ją radni sejmiku dolnośląskiego.

Wszystko zależy od pieniędzy - wielokrotnie podkreślali dziś podczas dyskusji radni. Według planów Dolny Śląsk ma otrzymać w ciągu najbliższych 8 lat około 5 miliardów euro z funduszy unii europejskiej. Wówczas wizja nakreślona w strategii może być zrealizowana. Coraz częściej mówi się jednak o zmniejszeniu budżetu i wówczas całą strategię, zdaniem radnych opozycji, będzie można wyrzucić do kosza. A plany są rzeczywiście obiecujące.

Dolnoślązacy mają zarabiać tyle ile sąsiedzi z Saksonii , a sudeckie wioski mają przypominać Bawarskie, gdyż część pieniędzy ma pójść na turystykę. Najwięcej funduszy zaplanowano na drogi. Oprócz autostrady A4, która ma powstać w ciągu 2 lat, wybudowane mają być również szybkie drogi z Wrocławia do Warszawy i Poznania oraz od Legnicy do Lubawki. W planach jest również szybka kolej z Wrocławia do Warszawy, dzięki niej podróż pociągiem ma się skrócić do niecałych dwóch godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group