Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 13702
Zalogowanych: 59
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Strategia rozwoju Dolnego Śląska

Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:17
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
W niecałe 2 godziny pociągiem do Warszawy, autostrady Wrocław - Jędrzychowice, Legnica - Lubawka oraz Wrocław - Poznań a zarobki porównywalne z sąsiadami zza zachodniej granicy. Tak ma wyglądać Dolny Śląsku jeśli zrealizowana będzie strategia rozwoju regionu w 2020 roku. Dziś przyjęli ją radni sejmiku dolnośląskiego.

Wszystko zależy od pieniędzy - wielokrotnie podkreślali dziś podczas dyskusji radni. Według planów Dolny Śląsk ma otrzymać w ciągu najbliższych 8 lat około 5 miliardów euro z funduszy unii europejskiej. Wówczas wizja nakreślona w strategii może być zrealizowana. Coraz częściej mówi się jednak o zmniejszeniu budżetu i wówczas całą strategię, zdaniem radnych opozycji, będzie można wyrzucić do kosza. A plany są rzeczywiście obiecujące.

Dolnoślązacy mają zarabiać tyle ile sąsiedzi z Saksonii , a sudeckie wioski mają przypominać Bawarskie, gdyż część pieniędzy ma pójść na turystykę. Najwięcej funduszy zaplanowano na drogi. Oprócz autostrady A4, która ma powstać w ciągu 2 lat, wybudowane mają być również szybkie drogi z Wrocławia do Warszawy i Poznania oraz od Legnicy do Lubawki. W planach jest również szybka kolej z Wrocławia do Warszawy, dzięki niej podróż pociągiem ma się skrócić do niecałych dwóch godzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
353
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
33%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Karkonosze gotowe na ferie zimowe
 
Turystyka
Z Jeleniej Góry do Ameryki
 
Jelonka wczoraj
"Zrób to sam" – kolorowy szklany wisior
 
Ciekawe miejsca
Przejdź się najdłuższym mostem wiszącym na świecie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group