Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6649
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stragany pełne turystyki w Rynku

Piątek, 9 maja 2008, 14:13
Aktualizacja: 18:54
Autor: AGA/TEJO
JELENIA GÓRA: Stragany pełne turystyki w Rynku
Fot. AGA
Góralska kapela, walońskie przygrywki, pajdy chleba ze świeżo wytopionym smalcem, kufel czeskiego piwa – do tego naręcze folderów reklamujących niektóre najpiękniejsze zakątki Polski oraz zaprzyjaźnione miasta z Czech i Niemiec. Tak wygląda pierwszy dzień rozpoczętych dzisiaj X Jubileuszowych Targów Turystycznych TOURTEC’2008 na placu Ratuszowym.

Rynek ożywili gestorzy turystyki z Wybrzeża, Podhala, Lubelszczyzny a także ze stolic powiatów w Jeleniogórskiem. Kilka stoisk wystawili przedstawiciele ziemi lwóweckiej, którzy promowali swoje imprezy, w tym Lato Agatowe. W walońskim stroju pojawił się organizator imprezy Tadeusz Dzieżyc. Można było także zapoznać się z ofertą zaprzyjaźnionej z Lwówkiem czeskiej Chrastavy.

Rycerz z Wolina chętnie ustawiał się do zdjęć z najmłodszymi zwiedzającymi. Czesi z Vratislavic zachwalali świeżo nawarzone piwo, którego można było za darmo spróbować. Dziewczęta ze Złotoryi szukały okruszynek złota w wypłukanym piasku. Do tego także atrakcje karkonoskich kurortów: Karpacza i Szklarskiej Poręby.

– Fajnie tu u was! – mówili uczestnicy wycieczki szkolnej, którzy przechodzili przez plac Ratuszowy. Dziewczęta i chłopcy wychodzili obładowani prospektami. Pozowali do zdjęć zapięci w dyby, a taką „atrakcję” zaserwowali im lwówczanie.

– Spokojnie, nie kąsa! – uśmiechał się jeden z cyrkowców z miłkowskiego Cyrklandu spacerując wśród wystawców i gości z… żywym wężem. Pyton tygrysi budził respekt i ludzie jakoś nie chcieli uwierzyć, że jest sympatycznym gadem. – To dusiciel, nie zrobi krzywdy komuś większemu niż on – uspokajał jego opiekun.

Organizatorzy podkreślali wyjątkowość tegorocznych targów, które zbiegły się z obchodami jubileuszu 900-lecia Jeleniej Góry. To już piąta edycja imprezy w nowej formule, która z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest dużym wydarzeniem w naszym regionie. Targi otworzył starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Powitał wszystkich, w tym samorządowców z zaproszonych gmin oraz zagranicznych gości z Aachen (Niemcy) oraz kilku miejscowości w Czechach.

Podczas targów odbywają się również imprezy towarzyszące, m.in. występy grup przedszkolnych, zespołów regionalnych, pokazy tańca, karate i aikido, występ artystów z “Cyrklandu” z Miłkowa.

Tegoroczną atrakcją jest specjalna loteria, w której główną nagrodą jest 10-dniowa wycieczka do Włoch (losowanie nagród w sobotę o godz. 15.00) i wioska walońska którą przygotuje Bractwo Walońskie ze Lwówka Śląskiego. Dla wielbicieli kuchni przygotowane zostaną również pokazy i degustacje kuchni nowosądeckiej, karkonoskiej i walońskiej. Impreza potrwa do soboty do godz. 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group