Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 9368
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stracili pracę. Dlaczego i co dalej?

Piątek, 16 września 2011, 13:14
Aktualizacja: Sobota, 17 września 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Stracili pracę. Dlaczego i co dalej?
Fot. Petr
Dzisiaj, 16 września o godz. 11.00 w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1–go Maja 60 odbyło się spotkanie dla byłych pracowników przedsiębiorstwa ANILUX, w którym mieli uczestniczyć zastępca prezydenta Zofia Czernow – niegdysiejszy prezes upadłej firmy, syndyk i Państwowa Inspekcja Pracy.

Mieli, albowiem z ww. na spotkaniu „stawił się” jedynie PIP, co spotkało się z konsternacją ze strony byłych pracowników Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej ANILUX – ci liczyli przede wszystkim na rozmowę z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry Zofią Czernow, pełniącą niegdyś funkcję prezesa zarządu upadłej firmy.

– Zgromadziliśmy się tutaj po to, aby dowiedzieć się od pani Czernow dlaczego tak naprawdę upadł ANILUX. Ludzie przyszli tu z pytaniami dlaczego stracili pracę i co mają dalej robić? Nie otrzymają na nie odpowiedzi, dlatego nie dziwię się, że są sfrustrowani – mówił nam podczas spotkania Janusz Jędraszko, organizator i prezes Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych w JG.

I dodał: – O tym, że pani Czernow, jak również syndyku nie będzie na dzisiejszym spotkaniu dowiedziałem się wczoraj. Ja rozumiem, że zastępca prezydenta kandydujący do parlamentu ma teraz mnóstwo pracy, ale tę godzinę mógł dla nas jednak wygospodarować.

Niestety, dla uczestników dzisiejszego spotkania nie udało się znaleźć czasu w ferworze pracy powodowanej kampanią wyborczą, którą prowadzi obecnie zarówno Zofia Czernow, jak i inni tutejsi kandydaci do parlamentu. Czy argument ten trafił do byłych pracowników ANILUXU?

– Jestem zawiedziona i zniesmaczona nieobecnością pani Czernow. Moim zdaniem, zresztą – zdaniem większości z nas pani ta, po prostu, nie chce się z nami spotkać. Nie wiemy dlaczego straciliśmy pracę, obecnie pozostajemy na bezrobociu, choć bardzo chcemy pracować. I co z tego? Po 30 czerwca br., kiedy to zakład został zamknięty obiecywano nam pomoc, wsparcie w znalezieniu zatrudnienia. Teraz nie ma perspektyw, nie mamy z czego żyć – podsumowuje Danuta Żegota, jedna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
829
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group