Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5373
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Straci mandat?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:18
Autor: TEJO
Fot. DOB
Ważą się losy bytu w radzie Danuty Wójcik ze Wspólnego Miasta.

Zamieszanie wokół przewodniczącej rady kupieckiej na targowisku Zabobrze: może się okazać, że rada miejska Jeleniej Góry zdecyduje o wygaśnięciu mandatu Danuty Wójcik.

Powód to zawiadomienie wojewody dolnośląskiego o tym, że radna D. Wójcik prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminy, którym jest targowisko miejskie przy ulicy Różyckiego na osiedlu Zabobrze.
Wojewoda uważa, że rajczyni łamie w ten sposób ustawę o samorządzie gminnym, która takich praktyk zakazuje.

Zainteresowana twierdzi z kolei, że wszystko jest w porządku, ponieważ handluje na terenie administrowanym przez zarządcę targowiska Kazimierza Wilka, a to on jest dzierżawcą gminnego gruntu.

Póki co nie przekonało to wojewody dolnośląskiego, który uznał, że Danuta Wójcik powinna stracić mandat. Doniesienie o fakcie działalności radnej wpłynęło do wojewody w lutym. Zgodnie z prawem rada powinna w tym przypadku zdecydować o wygaśnięciu mandatu w ciągu trzech miesięcy. Sprawą rajcy mogą zająć się już na najbliższej sesji.

Jeśli zdecydują o tym, że Danuta Wójcik będzie musiała opuścić ławy rajców, jej miejsce zajmie osoba druga na liście w okręgu, w którym startowała. Najpewniej będzie to Miłosz Kamiński, prawnik oraz pracownik filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Nieoficjalnie mówi się, że podłożem sprawy jest trwający od dawna konflikt między zarządcą targowiska K. Wilkiem, jego pracownikiem Bogusławem Kempińskim oraz radną Danutą Wójcik. W spornej sprawie prowadzenia działalności gospodarczej przez przewodniczącą rady kupieckiej na mieniu komunalnym miała zostać powiadomiona prokuratura. Danuta Wójcik poczuła się tym dotknięta i także zapowiadała złożenie doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Mgła 10-04-2007 16:14
Nie lubię tej pani, bo śpiewa tak głośno w kościele, że zagłusza organistę, ale za to ma fajnego syna;) Pozdrawiam Jarka:*
~Bogusław Kempiński 10-04-2007 16:36
Nie wiem dlaczego zastosowano słowo "nieoficjalnie", jak jest wiadomy konflikt między mną a Panią Wójcik i to jest mój wniosek, który zgłosiłem do wojewody i przewodniczącego rady miasta o wygaśnięcie mandatu tej Pani. Przyczyną tego było ciągłe pomówienia o rzekomym łamaniu prawa przeze mnie. Przed zgłoszenime tego wniosku informowałem tą Panią, aby sama zrezygnowała z działalności gospodarczej lub z mandatu radnej. Odpowiedzią tej Pani były dalsze obelgi, wyzwiska mnie i mojego pracodawcy.
~Zbyszek 10-04-2007 17:20
Miłosz Kamiński, to młody pełen pomysłów prawnik. Jako Radny w Jeleniej Górze na pewno bardziej by się przydał niż Pani Wójcik. W poprzedniej radzie pomagał prawnie radnemu Ryszardowi Dzięciołowskiemu. Był autorem uchwały, którą Rada Miasta w 2005 roku przegłosowała i powołała Jeleniogórską Radę Oświatową ( Uchwała nr. 433/XXXVI/2005 z dnie 30.06.2005). Autor wielu arykułów w gazecie ,,Jeleniogórskim Forum Samorządowym,,. Znam go i popieram.
~Obserwator II 10-04-2007 18:24
Ogromnym wzocnieniem da Rady byłby M.Kamiśski,Młody zdolny Jeleniogórzanin.I co najważniejsze-prawnik.Zna się na stanowieniu prawa.Szkoda,że reprezentuje Wspólne Miasto,które zapomniało/może się jednak mylę/o co walczyło w kampanii wyborczej.A może p.Miłosz wcieli swoje idee w innym układzie?Zachęcam go do tego.
~kazimierzp 10-04-2007 18:43
Nie przepadam za tą panią, ale takie dosłowne branie zapisów ustawowych jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Każdy gdzieś pracuje, czy prowadzi działalność gospodarczą. Gdyby to targowisko było na terenie prywatnym i ten ktoś by na nim handlował to byłoby w porządku!?! A przecież praktycznie to to samo. Dla pani Wojcik nie ma innej opłaty targowej czy dzierżawnej od reszty handlujących. No moze, że za argument będzie się brało to, że jako radna wykorzystuje tą swoją funkcję w stosunku do inkasenta opłaty targowej i bezkarnej nieterminowości uiszczania opłat targowych. Co do Miłosza! Byłby bardzo dobrym radnym, ale wyborcy wiecej głosów dali pani Wójcik. W dodatku należałoby poczekać na rozstrzygnięcie sądu w ew. sprawie mandatu pani Malczuk gdyz w wypadku korekty przyznanych głosów to podobno wiecej głosów na Zabobrzu w sumie na liscie Wspólnego Miasta od Miłosza Kamińskiego miałby pan Antos.
~mad 10-04-2007 18:56
Też popieram Miłosza, to kompetentny gość.
~kis 10-04-2007 19:27
Mandatu DAnucie Wójcik nie odbiora a gdyby tak sie stało jej miejsce zajmie Ewa Duziak z tego co pamietam glosy liczone w kacperku byly w duzej ilosci oddawane na nia
~Adaa 10-04-2007 19:42
a co z Wiklikiem ?? podobna sytuacja jego jest nawet gorsza bo to on wynajmuje teren pod tramwaj !!
~Ewa 10-04-2007 20:00
"Dla pani Wojcik nie ma innej opłaty targowej czy dzierżawnej od reszty handlujących". Zgadzam się. Ale Pani Danuta jako Radna będzie miała wpływ na podejmowanie uchwał w sprawie targowiska. I podejmie taką uchwałę, która będzie korzystna dla niej, nie dla Miasta. Powinno jej się zabrać mandat.
~Trep 10-04-2007 20:40
Ja bym tam widział Zygmunta Jankowskiego. A ten gołębiarz niech najpierw odda ludziom pieniądze za mieszkania, których nie wybudował...
~Robert Prystrom 10-04-2007 21:16
Szanowni Państwo! całe zamieszanie wokół pani radnej Danuty Wójcik jest "rozkręcane" na podłożu politycznym. Za tą sprawą stoją interesy kilku działaczy PO i SLD. PO i SLD nie chcą przyznać się oficjalnie do utworzenia koalicji, ale tworzą układ w radzie o czym przekonają sie wszyscy przy głosowaniu absolutorium dla prezydenta już 24 kwietnia. Sprawa pani Wójcik jest montowana od lutego br. i dość długo zwlekano z powiadomieniem samej zainteresowanej oraz jej klubu o zamiarach pana przewodniczącego RM Papaja (PO), który dopiero na tydzień przed sesją 17.04 powiadomił panią Wójcik o jego zamiarze pozbawienia jej mandatu, co samo w sobie jest obrzyddliwym manipulowaniem. Napisaliście Panstwo wiele ciepłych słów pod adresem pana Miłosza Kamińskiego. Zgadza się, napewno jest kompetentny. Wszyscy we Wspólnym Mieście bardzo go cenimy. Zna prawo. Zna, w przeciwieństwie do piszącego donosy pana Kempińskiego, który hoduje gołębie i świetnie zna się na murarce. Ile są warte jego donosy "prawnicze" na ludzi nie chcę przesądzać. Po konsultacjach z szacownymi prawnikami uważam, że nie ma żadnych powodów i faktów prawnych, które mogły by spowodować utratę mandatu przez panią Danutę Wójcik, a próba pozbawienia jej mandatu przez pana Papaja to w gruncie rzeczy ordynarna próba ataku i na panią Wójcik i na stowarzyszenie Wspólne Miasto. Jeśli pan Papaj ma odrobinę rozsądku, to powinien w tym tygodniu przedstawić zainteresowanej i opinii publicznej opinię prawną radcy prawnego obsługującego Radę Miasta w Jeleniej Górze pana Romana Słomskiego, który UWAGA! w tej tak istootnej kwestii prawnej nie sporządził ŻADNEJ opinii czy stanowiska! Zatem pan Papaj chce odwoływać radnych, nie posiadając nawet opinii prawnika, któremu on płaci i który powinien już 2 miesiące temu wypowiedzieć się w tej kwestii. To jest skala dobrej woli lidera PO! Za głosem pana Kazimierza Piotrowskiego powtórzę nie ulegajmy emocjom i wysłuchajmy zawsze dwie strony. Pozwólmy rozstrzygać o sprawach prawnikom, a nie hodowcom gołębi prowadzącym dziwną wojnę z ludźmi. A tak zupełnie na marginesie, to ponieważ pan Bogusław Kempiński czytuje tę stronę zapytam, kiedy ci wszyscy ludzie którym kiedyś obiecał wybudować mieszkanie, a jak wiemy nie wybudował, będą mogli zamieszkać we własnym M? Może zamiast pisać donosy na ludzi warto byłoby załatwić te zaszłe sprawy? W końcu słyszeliśmy tak wiele dobrego o dobrym sercu pana Kempińskiego.
~Obserwator II 10-04-2007 21:52
Zgoda panie Robercie,ale jest problem,który potwierdza jak przypuszczam Wojewoda.Poczekajmy na rozstrzygnięcie.A jeżeli już stanie się... to mandatu chyba jednak nie otrzyma tak chwalony przez wszystkich pan Kamiński.A szkoda.Może będzie to nauczka dla nas wszystkich,że warto wcześniej stawiać na takie osoby,jak p.Kamiński.
~mydełko 10-04-2007 21:59
Panie Robercie rece tez masz brudne !! Pamietamy kampanie wyborcza, a czy juz zostala wyjasniona sprawa klubowych pieniedzy?
~Bogusław Kempiński 10-04-2007 22:05
Panie Prystrom co do Pana fachowości (projektowanie) to niech Pan sobie przypomni budynek przy ul. Kolejowej w Bolkowie, który został rozebrany. Nie bedę korespondował z człowiekiem, który umie tylko opluwać innych, który uważał się za niewinnego, a obecnie jest juz raz prawomocnie skazany, a dodatkowo toczy się drugie postępowanie karne. Wszyscy widzą, że ja swoje zobowiązania (nie powstałe z mojej winy) reguluję, a Pan nawet zobowiązując się w miejscach publicznych nigdy nie dotrzymuje danego słowa. Panie Prystrom, gołębie to moja pasja i hobby czego się nie wstydzę, szkoda, że Pan nie ma ich mózgu, bo to bardzo mądre ptaki!!!
~krzychu 10-04-2007 22:42
miłosz sajnog ! głosuj na miłoszaaaaaaaaaaa !!! buehehhe
~Ada 10-04-2007 22:45
Kempiński juz przed kampanai chodził z Ptakiem po stadionei a sponsora jak nei było tak nei ma to kretacz wielki i nie ma co sie nim przejmwoac zazdrosci pewnei p Wójcik ze sam sie nei dostał do rady !! Pani Danuto głowa do góry !!!
~masakra 10-04-2007 23:02
Panie Robercie, skoro juz lecimy nazwiskami, to kiedy Pan nam odda pieniądze za kampanie wyborcza, której nie jest Pan w stanie rozliczyc.
~bord 10-04-2007 23:35
Jezeli ktos pisze ze Pani Wójcik bedzie głosowac tak żeby polepszyc sobie byt na targowisku,to nie zna pani Wójcik.
~Do Bogusława K. 11-04-2007 0:18
W takim tempie to możesz Pan regulować swoje zobowiązania dłużnicze do us...ej śmierci. Sprzedaj Pan dom wraz gołębiami, których w mieście raczej być nie powinno, weż Pan kredyt, spłać Pan tych ludzi, bo przez Pański sponsoring spieprzyłeś Pan im życie.
~Do"R.Prystrom" 11-04-2007 1:12
Uwaga na przyszlosc - "na pewno"to dwa oddzielne wyrazy.Pozdrawiam.
~do Roberta Prysteoma - kupiec 11-04-2007 1:51
Panie Robercie -pamietam , Pan przychodzil swego czasu na zabrania kupców kiedy walczylismy o prywatyzację lokali użytkowych - naszych miejsc pracy,mieliśmy a...lizy i wizję rozwoju gospodarczego dla miasta,strategię konkurencyjności dla innych inwestorów , ale zbiegi i walka nasza dala tylko częsciowe efekty tj.zachowanie miejsc pracy i stabilnośc chociaż dla niektórychi to że inaczej dzisiaj wygladają lokale sprywatyzowane, i miasto za pieniądze ze sprzedaży lokali wyremontowalo część budynkow śrudmieścia ,to rozumieli ekonomicznie ,tylko nasz zarząd JSK i niektórzy radni w tym Pan.Jednakże miasto podupadlo w liczebności gdyż ludzie wyemigrowali za pracą , bo wykończyly nas kupców i drobne firmy - markety , które nie placily np. comiesięcznych czynszów jak my np. 20 zl / m2 powierzchni handlowej miesięcznie i my nie mieliśmy stworzonych jednakowych warunkow do konkurencji, gdyż markety wówczas placily tylko 15 zl m2 - rocznie !!i posiadaly wiele ulg przewidzianych przepisami dla nich stworzonych.. A warunki do upadku rozwoju drobnych firm w postaci różnych oplat i obciążeń finansowych miejsc pracy tworzyly rady miasta , powiekszając wlaśnie -obciązenia kosztów utrzymania firm rodzimych ,obciążając tymi zoobowiązaniami tylko sklepy i inne lokale podlegle miastu, omijając markety jako obce inwestycje . Czyli radni - srali we wlasne gniazdo- bezkrytycznie. Ten skandal powinien być dzisiaj rozliczony - tak jak inwestycja 4.5 miliona dolarów wylozona z kasy miasta w inwestycję domu dziecka na ul. Dlugiej ktora się nie splaca zgodnie z uprzedzeniami kupców w okresie tych chybionych zamierzeń rządzących.Kupcy sugerowali że należalo znaleść inwestora, a nie inwestować spoleczne pieniądze w dom handlowy - nie wiadomo dla kogo ? !!. Dlaczego to marnotrastwo tak się rozmylo i prokurator nie pozamykal odpowiedzialnych za te poczynania i być może za korupcję !Wówczas Radni nie mieli wizji na rozwój gospodarczy miasta wówczas - to wymyślili haslo, że Jelenia Góra to jest miasto turystyczne i nic nie trzeba tworzyć tyklo zwiedzac i odpoczywać w restauracjach .Zapomnieji przy tym że miasto jest zapyziale, brudne i osrane ulice przez psy. A co mają robić absolwenci politechniki , akademi ekonomicznej itd. skoro drobny przemysl i myśl techniczną dobito wyjądkowo trafnie.Co będzie dalej ?? obadamy - choć czuję że wiszą czarne chmury nad rozwojem gospodarczym Jelonki- Mieszkaniec - podatnik Jeleniej Góry - Pozdrawiam .
~klient 11-04-2007 8:56
Panie kupcze /sklepikarzu, handlarzu,..itp/ zastanów się co piszesz. Wykańczają was nie "markety" jak piszesz, ale wasza pazerność. Rozumiem, że najwygodniej byłoby wtedy, gdyby zlikwidować wszystkie supermarkety a zostawić tylko was, drobnych. Tak naprawdę to po godz. 18.00 w centrum /i nie tylko/ zamiera życie. Wszystko zamknięte. I tu jest dla was szansa. A poza tym, większość z drobnych handlarzy oferuje kiepski towar. A może o to chodzi, by klienci brali, co paniska zaoferują i jeszcze w rekę całowali, jak w latach 80-tych?
~Zenek 11-04-2007 9:10
Robcio. Wypisujesz głupoty w sprawie cichej koalicji SLD i PO . Czerwoni będa głosowac za udzieleniem absolutorium, dlatego, że to absolutorium tak na prawdę jest dla Kusiaka (11 miesięcy 2006 roku), więc nie będą głosować przeciwko swojemu byłemu liderowi. I ty o tym chłopie wiesz i dokonujesz świadomej i celowej manipulacji faktami. Jak zwykle...
~Łużyn 11-04-2007 10:01
"tak jak inwestycja 4.5 miliona dolarów wylozona z kasy miasta" qrczę, nie wiedziałem jak bogate mamy miasto;).
~do pana B. Kempińskiego 11-04-2007 10:41
Szanowny Panie, chyba byłem nazbyt naiwny oczekując od Pana odpowiedzi w sprawie obiecanych a nie wybudowanych przez Pana mieszkań. Trudno, wszak ludzie, którzy Panu powierzyli pieniądze i nie otrzymali mieszkań czekają na Pana deklaracje ładnych parę lat. Co do Pana dywagacji o gołębiach i ich mózgu. To zgoda, że to wdzięczne zwierzęta, choć w mieście czynią wiele szkód zanieczyszczając place, ulice, parapety i elewacje. W sensie miastotwórczym, to są raczej szkodniki. Zaś co do porównania o mózgu, to Panie Kempiński, niewątpliwie Pana wynurzenia w celu obrażania ludzi nie mogą byc traktowane poważnie. Uśmiałem sie tylko! I na koniec jeszcze jedno, raczej nie dojdzie nigdy do sytuacji, w której zamierzałbym jak kolwiek zajmować się Pana osobą. Jednak pragnę oświadczyć, że ani ja, ani żaden inny członek Wspólnego Miasta nie pozwoli na bezpodstawne ubliżanie i zniesławianie naszych współpracowników lub członków. Pisanie donosów na ludzi mnie osobiście brzydzi. Osobiście radzę Panu, żeby korzystając jak mniemam z wielkiego mózgu zaprzestał Pan tych odrażających praktyk. Pan podobno jest dobrym człowiekiem, nieprawdaż?!
~do kupca 11-04-2007 10:49
Szanowny Panie, w pełni podzielam Pana stanowisko i również jak Pan jestem zaniepokojony sytuacją gospodarczą Jeleniej Góry. Mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć do większości mieszkańców i przekonać ich, że rozwój naszego miasta jest związany z małymi i średnimi firmami lokalnymi. Radni Wspólnego Miasta pilnują, aby nie zalały nas hipermarkety, bo nowa władza w tym zakresie czyni różne zakusy. Byłoby mi niezmiernie miło, gdyby Pan przyjął moje zaproszenie do stowarzyszenia Wspólne Miasto w celu spotkania i szczegółowszego omówienia wielu poruszonych przez Pana kwestii. I jeszcze jedno. niiebawem czeka nas kolejna ratuszowa afera na ul. Długiej. Po Domu Dziecka, teraz chcą sprzedać bez przetargu lokal handlowy w bud. Plac Ratuszowy 56 (dawny Eldom). Staramy się do tego nie dopuścić. Pozdrawiam R.Prystrom
~Kawaler 11-04-2007 12:46
Pan Kamiński będzie trzecim starym kawalerem w klubie Wspólnego Miasta. Proponuje nową nazwę dla Wspólnego Miasta - Klub Starych Kawalerów
~ULLLL 11-04-2007 13:18
Jestem całkowicie za panią Wójcik komuś najwyrażniej jej osoba przeszkadza
~Legalista 11-04-2007 13:49
"DURA LEX , SED LEX " Twarde prawo , ale prawo - tym razem popadło na radną Danutę Wójcik , wcześniej na radną Dorotę Dobek.
~gerd 11-04-2007 14:02
A może panowie prezydenci wyjaśnią nam dlaczego sprzedano budynek szkoły w Sobieszowie za tak marne pieniądze (600tyś), który jest w dobrym stanie.Na ulicy Jagiellońskiej sprzedano prawie w tym samym czasie budynek za 500tyś do kapitalnego remontu o kubaturze przynajmniej czterokrotnie mniejszej. PS.KAWALER Co ci przeszkadza , że ktoś nie jest w formalnym związku?????Boisz się konkurencji????
~do pana kawalera 11-04-2007 15:01
Szanowny Panie, jedną z moich żelaznych zasad jest całkowite ignorowanie obcesowych komentarzy co do mojego życia prywatnego. Dla Pana czynię drobny wyjątek. To jest rzadka sprawa więc proszę to docenić. W interesującej Pana sprawie życzę Panu chociaż przez chwilę poznania w życiu tak wspaniałej i olśniewającej kobiety jak wybranka mojego serca. Wtedy będzie Pan spełnionym człowiekiem! Robert Prystrom
~kibic do klienta i kupca 11-04-2007 17:51
Panie Kliencie - kupiec to nie znaczy sklepikarz, handlarz lecz firma oparta o kodekas handlowy.I w księdze pierwszej jest pojęcie kupca-czyli sp-ka handlowa, akcyjna , zoo, komantdytowa, jawna -są tzw. kupcem rejestrowym. W Jeleniej Górze sp-ki czyli kupcy rejestrowi to są handlowcy , eksporterzy,producenci,drobni wytwórcy, uslugodawcy.Faktem jest że bezmyślność i chciwość radnych i zarządu miasta w latach poprzednich doprowadzila do rozkladu przedsiębiorczości po przez nakladanie coraz to większych stawek miesięcznych czynszowych nie sugerując się żadna a...lizą co powodowalo coraz większe koszty pracy i w rezultacie likwidacje firmy.Co bardziej operatywni wyjechali z Jeleniej Góry lub też wyemigrowali. Natomiast w Jeleniej Górze znakomicie rozwinwelo się różnej maści urzędastwo i hasla sukcesów.Nie mam nic przeciwko konkurencji , czy marketom , ale nie podzielam Pana opinii dotyczącej jakości -na zachodzie w marketach zaopatruje się pospolita gawiedź i obcokrajowcy, natomiast szanująca się kasta spoleczna kupuje tylko w malych swoich sklepach i u swoich ekspedientek towary o wysokiej jakości - np. buty, kosmetyki, garnitury , zegarki , wykwintne wyroby cukiernicze i czekoladowe,wędliniarskie, porcelane , itd. To jest styl życia do nas jeszcze nie dotarl.Być może Pana zadawala kurtka z haka marketowego , buty na wagę z pcv,anzug od sztancy z poliestru, jedzenie z konserwantami i cieszy się Pan że trafil tanio z "pozoru"bo to tandeta. - a ekspedientki Pan nie uświadczy.Ale jest wolność i każdy decyduje o sobie. Mam przeczucie że Klient jest utrzymankiem budżetu lub podobnej instytucji myli pojęcia ale sugeruje dużą szanse pracy po godz. 18 - ja jemu proponuję aby sam tą szansę wykorzystal i spróbowal wypracować na wlasny rachunek pierwszą zlotówkę i podatek oczywiście mam nadzieję że zatrudnisz chociaż dwie osoby, aby nie lamać przepisów z prawa pracy. Niewątpię że zrobisz znakomity interes.. Zobaczę jaki z Ciebie handlarz! jaki będziesz pazerny kiedy za m2 zaplacisz najpierw min. ca.35 zl. czynszu. Kliencie -Odniesiesz sukces bo Twoja wiedza i doświadczenie emanuje od Ciebie na odleglość.A do Kupca -to przyznaję rację bo markety nie placą i nie placili do miasta comiesięcznych oplat za m2 tyle co handlowcy w miescie więc skazani byli na porażkę - nie stworzono im warunków do konkurencji.Nie traktowano tych podmiotów jednakowo . Dzisiaj markety nie placą do miasta jak kupcy- z wyjątkiem podatku jednorocznego od nieruchomości. Z dochodów rozliczają sie tam gdzie są ich siedziby , i te miasta mają korzyści, a ztski czerpią z mieszkańców Jeleniej Góry. Ale te wladze Jel. Góry to będzwaly - gdzie są wplywy w budżecie miasta z marketów !- W drobnych firmach zlikwidowano ok. 1500 miejsc pracy a w marketch powstalo ok. 650 - jaki interes kto i na czym zrobil.Mądrzy wyjechali z Jeleniej Góry a zostali myśliciele, którzy nie nie odróżniają konia od koniaku .Ponoć miasto ma już ok. 65 tys. ludzi i dynamicznie się rozwija. Mówią że Wroclaw ma Kobierzyce a Jelenia Góra ma Janowice.
~Berta 11-04-2007 18:07
duzurludzie nie zycze Wam nic zlego ale nie daj Boze zeby Was zabolal zab o godz 22 w Jeleniej Gorze i tu pies pogrzebany a i owszem pomoc jest fachowa w eleganckich pomieszczeniach tylko tyle ze3 minuty w apartamentach dentystycznych trzeba wylozyc 200 pln.Spieracie sie w \\\"waznych\\\" sprawach a nie potraficie zeby 1 stomatolog pelnil
~olewacz 11-04-2007 18:16
Po co te emocje? i tak będzie jak NSA rozstrzygnie. A Robert, Boguś, Józio czy inny szpinakożerca kogo to obchodzi?
~J do ... (kibic do klienta i kupca) 11-04-2007 18:22
Z ogromną przyjemnością przeczytałam Twój wywód ... wniosek: zostały jeszcze w Jelonce osoby myślące (nie mylić z myślicielami) :-). Pozdrawiam Cię nieznajomy/a :-)
~Tryton 11-04-2007 18:22
Wielce szanowny Panie Robercie, z typowym dla Pana aczkolwiek wątpliwym wdziękiem stara sie Pan zrobic czytelnikom z mózgu wodę, opowiadając o jakimś strasznym spisku PO i SLD przeciwko Wspólnemu Miastu, nawiasem mówiąc powtarzanie w kółko takich pseudo prawd zakrawa na jakąś łagodną formę paranoi ;-P. Niestety zupełnie pomija Pan milczeniem fakt, że wniosek o uchylenie mandatu złożył wojewoda dolnośląski, który związany jest jak raz z obcją Panu i WM o wiele bliższą, chyba że PiS również włączył się do tej "osi zła" dokonującej jak Pan to soczyście ujął "orynarnego ataku" na WM i tylko "przypadkiem" nie wymienił Pan tej partii w Pana poście. W innym przypadku bowiem można by to było Panu poczytac za cyniczną wyrachowaną grę której elementem jest skrajny serwilizm wobec tej formacji. Przecież wojewoda nie złożył tego wniosku na podstawie własnego "wydaje mi się" tylko zapewne na podstawie opinii własnych radców prawnych, z pewnością nie mniej "szacownych" od tych których się Pan radził. W tym przypadku rolą przewodniczącego RM jest wykonanie zaleceń nadzoru wojewody, nie zaś wchodzenie z nim w spór, o czym raczył Pan znowu zapomniec. Zapewne można by było odwołac się od tej opinii wojewody, tylko czy starczy Państwu odwagi i argumentów by z równą zajadłością walczyc z wojewodą z PiS-u z jaką obszczekujecie miejscowe PO i SLD. Szczerze mówiąc nie sądzę :-P Mam nieodparte wrażenie że legalizm, którym ociekały Pana felietony, kończy się u Pana nieodmiennie w momencie gdy tylko dotyka on Pana osobiście albo Pana kolegów względnie koleżanki, no cóż przypomina mi to pewne powiedzenie z pewnego polskiego filmu dotyczące subtelnej różnicy między "sądem" i "sprawiedliwością" pozdrawiam
~Narzekacz 11-04-2007 20:09
No i koń by się uśmiał gdyby mu ktoś przeczytał wypociny Pana Roberta. Panie Robercie zapewne Pan zdaje sobie sprawę z tego, że kłamstwo ma krótkie nóżki? Przecież większość ludzi wie, że Wspólne Miasto właściwie działa eksploatując donosicielstwo. Sam Pan lub Pan Oliwer(dokładnie nie pamiętam) wspominał o licznych "wolontariuszach" w Urzędzie Miasta z Wydz. Geodezji, Wydz. Architektury itp. Pięknie są oni nazywani, tylko nie po imieniu. Tych "wolontariuszy" jest też więcej w różnych instytucjach miejskich. Jakość ich "wolontariatu" jest wątpliwa, gdyż większość z nich realizuje własne cele rączkami Pana Roberta dając mu z reguły informacje z pozoru aferalne, do których chora fantazja przykleja etykietkę przekrętu. Tym się żywi Wspólne Miasto. Ostatnio donośicielstwo we Wspólnym Mieście osiągnęło poziom instytucjonalizmu. Profesjonalizm ten nosi miano "Stop Korupcji". Jak najbardziej popieram zinstytucjonalizowaną formę donosicielstwa, gdyż podnosi ona sprawność procesów denuncjacyjnych zachodzących w Jeleniej Górze. Mam nadzieję, że Wspólne Miasto będzie nadal pełniło w tym procederze rolę lidera. Trzeba tylko nazywać wszystko po imieniu. Odnośnie kawalerskiego stylu życia to niewątpliwie jest to dozwolona prawnie forma egzystencji. Jednakże Panie Robercie jest Pan osobą publiczną, natomiast uwarunkowania kultury chrześcijańskiej dominujące w życiu społecznym preferują formalizowanie związków uczuciowych w sposób właściwy dla Polaków. Musicie Państwo, kawalerowie ze Wspólnego Miasta, pogodzić się ze słowami krytyki gdyż jest to wyraz nieakceptacji społecznej, odnośnie nieprzestrzegania przez Was norm kulturowych społeczeństwa, w którym żyjecie.I nic tu do rzeczy nie ma spełnianie się przez Pana w jakimkolwiek nieformalnym związku. Krytyka i docinki i tak będą. Odnośnie hipermarketów to niewątpliwie żal mi kupca, który wylewa krokodyle łzy na swój kupiecki los, a całe zło widzi w hiperabsurdzie jak to Pan nazywa. Natomiast prawda, ta ekonomiczna, tak prosta nie jest. W skali makro hipermarkety stwrzają dodatkowe miejsca pracy pustosząc przy tym co prawda lokalne rynki pracy i dając upust populistycznej myśli politycznej lokalnym piewcom narodu. Mechanizmy są proste. Powstaje konkurencyjna gra cenowa której nie wytrzymują detaliści. Jakość i styl który powinien dominować u indywidualnych kupców jest u nas nieosiągalna w wyniku czego mamy dostęp do tych samych towarów tylko za większą cenę. Konkurencja i obniżki cenowe sprawiają, że za te same zarobki mamy dostęp do większego wolumenu zakupów przez co do producentów spływają sygnały o wzroście popytu konsumpcyjnego ten zaś by sprostać wymogom rynku częstokroć zatrudnia. Oczywiście przedstawiam te zjawiska w strasznym uproszczeniu, nie wspominając nawet o negatywnych aspektach działalnośći hipermarketów a takie też są. Nie można jednakże pogodzić się z hasłowośćią i demagogią miejscowych polityków którzy robią nam wodę z mózgu. I jeszcze dwa słowa o Waszej taktyce nazywanej taktyką wspólnego wroga. Czyżby konsolidacja elektoratu Wspólnego Miasta opierała się na postkomuszej taktyce zwierania szeregów wobec wspólnych zagrożeń? Jest sprawą oczywistą, że pokazanie wroga w postaci PO i SLD i sukcesywne przypinanie mu łatek jest skuteczne. Panie Robercie ale czy takie esbeckie metody są właściwe mo...lnie? Czy taki wymiar ma mieć tworzona przez Pana rzeczywistość? Jakich ludzi i jaką młodzież chce Pan u siebie gromadzić? Jakimi normami mo...lnymi posługuje się WM? Panie Robercie pozdrawiam, więcej dystansu do samego siebie dobrze Panu zrobi.
~???? 11-04-2007 21:19
Czym się różni kawaler od żonatego mężczyzny??? Kawalerowi wszędzie źle, żonatemu tylko w domu.
~aite 11-04-2007 22:40
jeżeli działalność gospodarcza pani Danuty jest niezgodna z ustawą o samorządzie to powinna stracić mandat,natomiast nie może byc odwołana przez czyjekolwiek widzimisie, jak sugeruje pan Prystrom("Sprawa pani Wójcik jest montowana od lutego br. i dość długo zwlekano z powiadomieniem samej zainteresowanej oraz jej klubu o zamiarach pana przewodniczącego RM Papaja (PO), który dopiero na tydzień przed sesją 17.04 powiadomił panią Wójcik o jego zamiarze pozbawienia jej mandatu, co samo w sobie jest obrzyddliwym manipulowaniem.") panie Prystrom- to jak nazwać pana manipulowanie faktami? JEDEN RADNY NIE MOŻE POZBAWIĆ MANDATU INNEGO RADNEGO i pan, panie Prystrom, o tym doskonale wie!!!w ten sposób nie byłoby ani jednej rady w kraju
~Ja 11-04-2007 23:10
Pani Danuto proszę sie nie poddawać, jest pani wspaniała i pełna zaangażowania. Proszę być dobrej myśli jestem z Panią. Ale jeśli Panią odwołają to wg. moich danych nie Pan Miłosz jest drugi na liście lecz też kobieta przecież w I okręgu była poprawka głosów i na liście są zmiany.Proszę to doklanie sprawdzić. Jeszczeraz Panią pozdrawiam i trzymam kciuki, ludzka bezczelność nie zna granic .
~kosa - ale wyjadkowo - ciekawe poglądy 11-04-2007 23:48
Jeden z nielicznych interesujacych postów - chcialbym określić swoje zdanie po lekturze interesujących uwag i spostrzeżen - wylączając poglądy najmniej interesujące tj. kopaniny politycznej bo to jest nie produktywne tylko nudne.Zwrócilbym uwegę na poglądy kupca ,kibica i narzekacza - jedni reprezentują tych co tworzą dochód i dobrobyt a drudzy z niego korzystają i krytykują - to jest wlaśnie nasza spoleczność !- która nie zna swojego miejsca w szeregu! W postępowym swiecie każdy kto coś tworzy, inwestuje i nie obciąża miejscowego budżetu lecz do niego wplaca , to jest witany z otwartymi rękami i fanfarami w każdem postępowym państwie i miejscowości w swiecie mają oni miejsce Tj. Kanadzie , USA , i w UNII europejskiej.W Jeleniej Górze takich wypędzono, nawet ich się krytykuje , że niby placzą jako dostawcy podatków, twórcy miejsc pracy,platnicy czynszów , ZUS-u itd.- toteż za cytuję narzekacza - "żal mi kupca , który wylewa krokodyle lzy na swój kupiecki los" --- po pierwsze to on nie wylewa lez, bo on sobie poradzi w każdym państwie i będzie mile widziany a takiej Jeleniej Górze to może pokazać gest Kozakiewicza dlatego , bo on jest dobrodziejem dostarczającym podatki i dobra dla spoleczności a nie np. narzekacz - który prawdopodobnie bierze forsę z posady budżetowej,narzeka jako strup spoleczny na drobnych kapitalistów, na niedorozwój gospodarczy i niski poziom swojego życia jednocześnie nie pomagając innym i nie tworząc nic samemu- ale sam posiada wysokie mniemanie i wymagania. Takie posocjalistyczne obyczaje dobrobytu, częsci naszego spoleczeństwa i poglądy są powszechnie znane do dzisiaj.Czyli mieć posadę na koszt podatnika , samemu nic nie tworząc , tylko samemu wymagać i żyć dosadnie . Ale dzisiaj już f...rów nie ma i nie chcą pracować na pasożytow , więc zamykają zaklady i radzą sobie inaczej na zachodzie europy a my miejscowi tracimy diamenty.Narzekacz-chyba z nudów nalykaleś się plotek, propagandy marketowej i jej dobrodziejstwach o manipulacjach cenowych ale grzeszysz a...lfabetyzmem ekonomicznym - jaka jest w marketach gra cenowa ? kombinacje w kosztach - place na 3/4 etatu , praca po 12 godz. i umowa na 9 miesięcy. Zapytaj pracowników marketów- żaden szanujący kupiec w Jel. Gorze nie wyprawial tak z pracownikami jak w market.- bo to są koszty i obowiązki ktore nie każdy reguluje. Należy poslugwać się a...lizą ekonomiczną a nie propagandą a do wyścigu o konkurencję zawsze podmioty zainteresowane winni stanąc na jednej lini startu, bo inaczej stracą wszyscy , lącznie z nieudacznikami.Tak stracilo miasto - per,saldo. A można bylo utrzymać i miejscową przedsiębiorczość i wkraczające markety.Obawiam się że w Jeleniej Górze pozostaną - informację o mieście dla turystów, narkomani , emeryci,liczne urzędy skarbowe , policje skarbowe, podwojone straże miejskie, różnorakie komisje, i nieobliczalna liczba urzędasów oraz rozmaitych instytucji państwowych, inspekcji , agencji do nadzoru i kontroli - gorzej będzie jak zostanie jedna firma dzialająca a ci wszyscy uprawnieni do kontroli zadepczą się śmiertelne przy wejściu do tej jedynej żyjącej gospodarczo firmy - a na karetkę udzielającą pomocy nie starczy pieniędzy. Ile firm powstalo w Jeleniej Górze w ostatnich 8 latach - W Legnicy krajobraz zostal przeslany i abudowany pod choryzonyt . W Jeleniej obrodzilo filozofami.
~we 12-04-2007 7:31
I co z tego gęgania wynika, sądzicie, że zaistnieliście w necie ... guzik prawda, tym bardziej, że większość podpisanych z nazwiska ma nie rozliczone sprawy z przeszłości - zalecam umiar, bo mimo kolejnych masek prawda o Was nadal pozostanie niezmienna,
~wiciu 23-04-2007 10:54
Robert Prystrom jak zwykle zajadle atakuje na prawo i lewo i jakzwykle na oślep. Czy to nie jest tak, że atak na PO i SLD jest wynikiem nieudanych prob zawiązania koalicji marzącej sie P. Prystromowi pomiędzy PO i WM. A teraz gdy ta wizja, najlepiej z wiceprezydentem z WM się nie chce zmaterializowac to trzeba ostro krytykowac PO, prezydenta i przewodniczącego RM. Kto pana nie zna ten pana kupi. Trzeba być samemu nieskazitelnym, zeby rozliczac innych. Pan do krysztalowych nie należy. Nieprawdaż?
~Bozka 23-04-2007 13:46
A ,swoją drogą, jest coś w tym,że złodzieje najgłośniej krzyczą : "łapać złodzieja..."
~michał 5-05-2007 11:46
Wspólne Miasto ma aż 5 (bez)radnych!
~15-tego nowy radny - kto? 8-05-2007 20:06
Art. 194. 1. W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady w gminie liczącej powyżej 20.000 mieszkańców oraz mandatu radnego powiatu lub województwa, właściwa rada, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego, podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności i nie zachodzi wobec niego przesłanka, o której mowa w art. 190 ust. 1 pkt 4. Przy równej liczbie głosów decyduje kolejność umieszczenia nazwiska kandydata na liście

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group