Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9623
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Stowarzyszenie z Janowic walczy o zmiany na lepsze

Piątek, 15 sierpnia 2014, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 16 sierpnia 2014, 11:23
Autor: Angela
Janowice Wielkie: Stowarzyszenie z Janowic walczy o zmiany na lepsze
Fot. Archiwum Projektu
Od czerwca wiele zmieniło się na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Janowicach Wielkich. Zmiany zaczęły się dzięki udziałowi Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości w konkursie Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Dzięki wygranej dotacji w wys. 12 tys. zł został już założony monitoring, podłączono lampy na fotokomórkę, wymieniono nawierzchnię, posiano trawę, wyremontowano ściany budynku, kupiono piaskownicę, ławki dla dzieci i drobne wyposażenie.

W pierwszej rundzie konkursu, do którego zgłoszono aż 400 projektów z całej Polski, w głosowaniu internautów projekt stowarzyszenia „Kolorowo i bezpiecznie” zdobył ponad 17 tys. głosów i zajął 4. miejsce przechodząc do II rundy. Jury nagrodziło dofinansowaniem 6 spośród 20 najlepszych projektów.

Pomysłodawców odnowienia placu przy świetlicy nie zniechęciły głosy malkontentów, którzy uważali, że nie da się uniknąć dalszej dewastacji, że nie warto inwestować w miejsce, które mieszkańcom Janowic kojarzy się z zakłócaniem ciszy nocnej, ze spotkaniami zakrapianymi suto alkoholem, z rozbitymi butelkami, itp. Na pierwszym miejscu postawili na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z tego miejsca.

W odnawianiu placu zabaw bierze aktywny udział młodzież z gminy Janowice Wielkie. W ramach większego projektu „Pokaż, co potrafisz”, na który Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości zdobyło dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, młodzież wykonuje rozmaite działania na rzecz lokalnej społeczności. Wśród tych działań jest również pomoc przy pracach na placu przy świetlicy.

Część prac wykonali społecznie dorośli mieszkańcy Janowic Wielkich – rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy, członkowie, wolontariusze i znajomi stowarzyszenia, pensjonariusze Ośrodka Nowa Nadzieja. Dzięki nim przywieziono ziemię, wyrównano teren, zostały otynkowane oraz pomalowane ściany, posadzono ozdobne rośliny. Część prac wykonuje Urząd Gminy. Do końca września br. planowane jest zakończenie prac przy grodzeniu terenu, plac będzie zamykany. Będzie również odnowiona nawierzchnia przed świetlicą.

Dzięki zbiórce pieniędzy poprzez portal „Polak Potrafi” oraz darowiznom przekazanym bezpośrednio stowarzyszeniu uzbierano ponad 2 tys. zł na pierwsze urządzenie na plac. Dzieci z nadzieją czekają na więcej urządzeń – np. huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele – tutaj można poznać ich marzenia

.

Nadal można dołączać do grona darczyńców. Więcej informacji poprzez e-maila: stowarzyszenie.gsm@gmail.com.

Za kilka tygodni dzieci i młodzież planują podziękować darczyńcom zapraszając ich na imprezę na placu przy świetlicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group