Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8212
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Starostwo przekazało (symbolicznie) policyjnego psa

Poniedziałek, 21 września 2015, 15:00
Aktualizacja: 15:03
Autor: 112
Region: Starostwo przekazało (symbolicznie) policyjnego psa
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci oraz dzielnicowy z Kowar 19 września br. wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym w Kowarach w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej Przedwiośnie. W trakcie festynu starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Pokój przekazali psa do służby w Policji jeleniogórskiej, który został kupiony z środków powiatu jeleniogórskiego.

Na festynie policję jeleniogórską reprezentowała sierż. Beata Sosulska - Baran oraz przewodnik psa st.asp. Andrzej Morawski z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kowarach – asp. Robert Pietruszka.

Spotkanie z uczestnikami festynu przygotowano w oparciu o realizowane przez Komendę Miejska Policji w Jeleniej Górze Programy Krajowe, Programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji, w tym „Bezpieczne Osiedle” z panelem szkoleniowym pn. „Przedszkolak pod parasolem Policji” i „”Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, „Jestem Kibicem przez duże K”, akcji ogólnopolskich „Bezpieczne Wakacje 2015”, „Pozory mylą, dowód nie”.

Przewodnik psa – st.asp. Andrzej Morawski zaprezentował pokaz i ćwiczenia pokazujące zachowanie się w przypadku ataku psa (wspólna zabawa oraz nauka postawy ). Dodatkowo policjanci znakowali rowery.

- Podczas festynu starosta Anna Konieczyńska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Pokój symbolicznie przekazali st.asp. Andrzejowi Morawskiemu psa do służby w Policji, którego zakup został sfinansowany ze środków powiatu jeleniogórskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Pies wabi się „Cairo” i ma 15 miesięcy. Do służby trafił 15 września br. Jego opiekun będzie go szkolił w tresurze indywidualnej , która potrwa 4,5 miesiąca na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Raz w miesiącu postępy szkoleniowe sprawdzą instruktorzy z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies będzie wykorzystywany do służby patrolowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group