Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6958
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stara zjeżdżalnia jest niebezpieczna?

Piątek, 21 sierpnia 2015, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2015, 8:08
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Stara zjeżdżalnia jest niebezpieczna?
Fot. Katarzyna Pruś
Na jeleniogórskim kąpielisku przy ulicy Sudeckiej zachowała się historyczna zjeżdżalnia. Czytelnicy poinformowali nas, że zabytkowa ślizgawka jest niebezpieczna – korzystając z basenu zranili się o nią.

Kąpielisko, którym zarządza obecnie Międzyszkolny Ośrodek Sportu, powstało w latach 1933-1935. Składają się na nie trzy baseny, wieża do skoków, stojąca do dnia dzisiejszego zjeżdżalnia, a także szatnie i kawiarnia. Obiekt ten, spełniający wówczas światowe standardy, był jednym z najnowocześniejszych w regionie. W 1942 roku zorganizowano tu Ogólnoniemieckie Mistrzostwa Pływackie.

Również dzisiaj użytkownicy mają do dyspozycji trzy baseny. Przy jednym z nich zachowano przedwojenną zjeżdżalnię. Basen o średniej głębokości jest wyposażony w dwie ślizgawki – czynną, z której można korzystać oraz tę zabytkową, wyłączoną z użytku, która jest tylko elementem ozdobnym.

- Historyczna zjeżdżalnia jest sprawna technicznie i nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników basenu. Do tej pory nie stanowiła żadnego problemu, dlatego nie chcieliśmy jej usuwać. Na bieżąco ją konserwujemy i remontujemy. To cenna pamiątka i nadaje basenowi swoistego charakteru – mówi dyrektor techniczny MOS-u Tomasz Kluch.

Nasi Czytelnicy poinformowali nas jednak, że stara zjeżdżalnia jest zagrożeniem dla pływających, bo ranią się o nią. Według zapewnień dyrektora, stan techniczny zjeżdżalni jest bez zarzutu. - Ślizgawka może stanowić taka same „niebezpieczeństwo” jak wszystkie pozostałe elementy wyposażenia basenu – komentuje Tomasz Kluch.

Jak mówi dyrektor, do tej pory odnotowano tylko jedno zranienie z powodu zabytkowego obiektu. - Raz na jakiś czas zdarzają nam się skaleczenia czy otarcia o inne elementy np. o schody czy barierkę. Wszystko może stanowić potencjalne zagrożenie. Takie niegroźne wypadki są przy zabawie czasem nieuniknione – dodaje Tomasz Kluch.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
417
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
10%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
50%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
14%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump zaatakował Iran! Nowa wojna USA na Bliskim Wschodzie?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Odśpiewali "100 lat" twórcy Biegu Piastów
 
Aktualności
Umowa na przebudowę drugiej nitki estakady
 
Inne wydarzenia
Zawita do nas mistrz Francji, ale znów szykuje się "paraliż" na drogach i utrudnienia
 
Piłka nożna
Karkonosze wystartowały. Pierwszy trening z nowym, doświadczonym trenerem
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group