Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 7452
Zalogowanych: 46
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Stara Kamienica z nazwami ulic

Środa, 15 stycznia 2020, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 10:48
Autor: WAC
Stara Kamienica: Stara Kamienica z nazwami ulic
Fot. WAC
Stara Kamienica to kolejna po Wojcieszycach miejscowość w gminie Stara Kamienica, w której już wkrótce pojawią się tabliczki z nazwami ulic.

Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęła w ostatnich dniach 2019 roku Rada Gminy Stara Kamienica. Do tej pory, w liczącej około 1400 mieszkańców wsi, domy posiadały jedynie oznaczenia numerami. Sprawiało to duże problemy ze znalezieniem właściwego adresu osobom z zewnątrz oraz kurierom. Także straż pożarna miewała kłopoty ze znalezieniem posesji, gdzie wezwano ją na interwencję.

Propozycje nazw ulic przygotowała specjalna komisja powołana przez zebranie wiejskie. Aby nie budziły one kontrowersji, dwukrotnie zostały poddane pod konsultacje społeczne. Ostatecznie zdecydowano, że część ulic będzie nosić nazwy minerałów, m.in. Agatowa, Bazaltowa, Granitowa, Rubinowa i Szmaragdowa. Reszta nazewnictwa ulic nawiązuje do obiektów, które się przy nich znajdują lub też określeń zwyczajowo używanych przez mieszkańców, m.in. Zamkowa, Młyńska, Basztowa, Spokojna, Izerska, Rowerowa i Sportowa.

Mieszkańcy i właściciele budynków wkrótce otrzymają zawiadomienia o wprowadzeniu nazewnictwa, na podstawie których będzie można zmieniać dokumenty. Gmina poniesie koszty wykonania i umieszczenia tablic z nazwami ulic oraz wprowadzenia wszelkich zmian w dokumentacji gminnej. Zmiana adresu zameldowania w Gminnym Rejestrze Mieszkańców dokonana zostanie z urzędu.

Opłacie nie podlegają: wymiana dowodów osobistych, aktualizacja adresu w ewidencji gruntów i budynków, aktualizacja adresu w księdze wieczystej – dokonana na wniosek Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, zmiana wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i aktualizacja zawartości wpisu, podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego. Sama operacja montażu tabliczek ma zostać przeprowadzona do końca pierwszego kwartału 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
642
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group