Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8063
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stara fabryka scenerią wystawy

Niedziela, 18 listopada 2007, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Stara fabryka scenerią wystawy
Fot. rylit
Dzięki zdjęciom członków Towarzystwa Fotografów Euroregionu Nysa „Kontakt” hala produkcyjna byłej fabryki aparatów fotograficznych, pamiętająca „złote czasy” Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nabrała nowego wymiaru. Wystawę otwarto w miniony piątek w Gőrlitz.

Międzynarodowe towarzystwo fotograficzne „Kontakt” skupiające w swych szeregach około 140 fotografików z trzech sąsiadujących regionów państw Czech, Niemiec i Polski tym razem zaprezentowało swoją najważniejszą wystawę w byłej hali produkcyjnej, zaadoptowanej na galerię przy Muzeum Fotografii w Gőrlitz.

Galeria, choć odnowiona, zachowała w sobie elementy dawnej starej zabudowy fabrycznej w postaci starych słupów, elementów okiennych, starych wciągników.

W tej scenerii doskonale prezentuje się 167 prac 70 artystów z trzech zaprzyjaźnionych krajów. Polską stronę reprezentuje 15 fotografików skupionych głównie w Jeleniogórskim Towarzystwie Fotograficznym.

Nastrój tej wystawy potęguje kontrast między starymi elementami zabudowy fabrycznej a nowymi fotografiami i świadomość, że kiedyś w tym wnętrzu produkowano elementy aparatów fotograficznych.

Ciekawym rozwiązaniem jest też sposób zawieszenia antyram ze zdjęciami. Wiszą one na przepierzeniach z siatki zbrojeniowej. Oglądający konkretne zdjęcie nie czuje się wyizolowany od całości wystawy, a między ramami może podglądać innych oglądających i porównywać oglądaną właśnie fotografię z innymi pracami.

Wystawę można oglądać w galerii przy Muzeum Fotografii w Gőrlitz Lőbauerstr. 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1271
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group