Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3660
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion w Karpaczu z dotacją ministerstwa

Piątek, 16 czerwca 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Stadion w Karpaczu z dotacją ministerstwa
Fot. Przemek Kaczałko
Wkrótce ma rozpocząć się budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Karpaczu. Póki co zniszczony obiekt czeka na wyłonienie wykonawcy, ale inwestycja ma już solidną dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 7 milionów złotych.

- Z bardzo dużą dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki uznało stadion lekkoatletyczny za inwestycję kluczową dla rozwoju sportu w Polsce – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. W tym tygodniu radni miasta pod Śnieżką podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta uchwalili zmianę w wieloletnim planie finansowym.

14 czerwca miało być rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę stadionu, jednak zgłosił się tylko jeden oferent ze zbyt wysoką ceną i przetarg nie został rozstrzygnięty. Kolejne podejście już wkrótce. Szacuje się, że inwestycja ma kosztować kilkanaście milionów złotych (do 20 mln), a pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Karpacza i ewentualnie kolejnych źródeł dotacji. - Szukam innych rozwiązań, jestem w trakcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim i myślę, że uda się pozyskać też inne środki – dodał R. Jęcek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group