Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11286
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej gotowy. Prezydent obrażony przez działacza?

Poniedziałek, 29 lipca 2013, 15:02
Aktualizacja: Środa, 31 lipca 2013, 15:31
Autor: MDvR & Przemo
Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej gotowy. Prezydent obrażony przez działacza?
Fot. Tomasz Raczyński
Na ten moment czekało wielu jeleniogórzan, ale z pewnością nie tylko. Zakończył się pierwszy etap przebudowy stadionu przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze. W poniedziałek, 29 lipca odbyła się konferencja prasowa w związku z zakończeniem projektu przebudowy jeleniogórskiego obiektu sportowego.

Pierwotnie murawa, bieżnia lekkoatletyczna i trybuna główna miały być oddane do użytku przed Euro 2012, ale nieoczekiwane komplikacje jakie napotkał wykonawca - firma Tamex sprawiły, że pięciokrotnie przesuwano termin ostatecznego odbioru.

W oficjalnym przekazaniu obiektu uczestniczyli włodarze miasta z prezydentem Zawiłą na czele i miejskimi radnymi, a także przedstawiciele wykonawcy (Tamex) i spółki Termy Cieplickie, która przejęła zarządzanie stadionem.

- Zdobycie pieniędzy było dla nas najważniejsze. Ten obiekt dostał obfite finansowanie zarówno z Regionalnego Programu Operacyjnego, jak i z pieniędzy rządowych. Posłanka Zofia Czernow rozpoczynała tę inwestycję w wielkim trudzie, a kończyła ją wiceprezydent Mirosława Dzika - też w wielkim trudzie - mówił Marcin Zawiła.

Prezydent wypowiedział się również na temat wykonawcy: - Część opóźnień wynika z braków organizacyjnych, ale musimy jasno powiedzieć, że część po ich stronie nie była jak np. kabel światłowodowy, który wstrzymał roboty prawie na miesiąc czy wody gruntowe. Czekają nas ciężkie negocjacje.

Przy okazji wizytacji oficjeli przetestowano murawę, na której zaprezentowali się młodzi piłkarze Karkonoszy - juniorzy młodsi zremisowali ze starszymi 5:5 w meczu 2x30 minut.

Podczas ceremonii nie obyło się bez zgrzytu, kiedy to działacz Karkonoszy Bogusław Kempiński zapytał, czy jego klub zainauguruje rozgrywki IV-ligi na Złotniczej. - Nie przyjmujemy do wiadomości, żeby się nie udało 18 sierpnia zagrać tu inauguracji IV-ligi. Z mniejszych miast przyjeżdżają, by grać w Cieplicach mówią "tak jak by grali na wsi". Bardzo prosimy, aby dołożyć wszelkich starań, żebyśmy tu Orzeł Ząbkowice Śląskie przywitali. Oczywiście zapraszam pana prezydenta i wszystkich gości - mówił działacz.

- Urodziłem się w 1958 roku w Cieplicach i nigdy nie była to wieś! Jestem obrażony! Chciałem powiedzieć w imieniu wszystkich ciepliczan, że jest to bardzo przyzwoity obiekt. Chciałbym powiedzieć w imieniu wszystkich kibiców i wszystkich mieszkańców: marzymy o tym, żeby to nie była IV-liga, ale może trzecia czy druga i z tym zwracamy się do klubu powiedział wzburzony gospodarz Jeleniej Góry.

Na pytanie, na które nie udzielił konkretnej odpowiedzi prezydent, odpowiedział prezes Term Cieplickich, Zbigniew Kubiela. - Ten obiekt jest przeznaczony dla sportowców i dla kibiców i jeśli nie będzie żadnego uzasadnienia, by nie wpuścić kibiców to pierwszy mecz w sezonie będzie mógł być tu rozegrany - stwierdził.

Nie jest jeszcze znany termin i szczegóły oficjalnego otwarcia stadionu, nieoficjalnie mówi się, że w planach jest zaproszenie uznanej krajowej marki piłkarskiej, która stoczyłaby mecz towarzyski z miejscowym zespołem.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 16,5 mln zł., 4,2 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, a 1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt przebudowy stadionu jest jednym z zaplanowanych projektów określonych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Jelenia Góra i ma przyczynić się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju i poprawy atrakcyjności miasta. Celem bezpośrednim projektu była poprawa jakości i warunków uprawiania sportu oraz rekreacji w Jeleniej Górze poprzez modernizację podstawowej bazy sportowej na zdegradowanym obszarze Miasta.

W ramach projektu wykonane zostały następujące roboty:
1) Rozbiórka istniejącej trybuny południowej, budynku garażowego i części asfaltowej drogi dojazdowej z placem postojowym.
2) Budowa trybuny południowej z zadaszeniem.
3) Budowa boiska głównego pełnowymiarowego z nawierzchnią z trawy naturalnej.
4) Oświetlenie meczowego boiska głównego.
5) Budowa bieżni lekkoatletycznej z urządzeniami lekkoatletycznymi.
6) Modernizacja nawierzchni terenu
7) Budowa ogrodzenia
8) Przyłącza sanitarne i elektryczne do wykonanych obiektów
9) Dostawa wraz z montażem sprzętu i wyposażenia.

Osiągnięty został efekt rzeczowy w postaci:
1) boiska piłkarskiego o wymiarach 105x68 m o nawierzchni trawiastej,
2) sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej z poliuretanu o dł. 400mb,
3) nowej częściowo zadaszonej trybuny na 1 558 miejsc z zapleczem sanitarnym pod trybuną.
4) nowej nawierzchni z kostki przy trybunie i częściowo zmodernizowanej nawierzchni asfaltowej.
Płyta boiska, bieżnie, trybuna, ciągi pieszo-jezdne zostały przebudowane na nowoczesne obiekty z pełną infrastrukturą, które spełniają wymogi przepisów ochrony środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
212
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group