Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7061
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stacja obsługi psich kup na placu Niepodległości

Piątek, 14 listopada 2008, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stacja obsługi psich kup na placu Niepodległości
Fot. TEJO
Czy właściciele czworonogów zaczną w końcu sprzątać z chodników i trawników odchody po swoich zwierzakach? Ma im w tym pomóc dystrybucja biodegradowalnych woreczków na psie łajno.

„Stacja obsługi” psich nieczystości stanęła niedawno na placu Niepodległości. Stacja wyposażona jest w woreczki wykonane z masy kukurydzianej, które wysuszają zawartość i tłumią smród. Podobne stojaki rozmieszczono także w innych punktach śródmieścia.

„Dog station”, jak z angielska nazywa się takie urządzenie, sprawdziła się w kilku miastach, które zakupiły pilotażowo kilkanaście sztuk psich ubikacji. Trafiły one, między innymi, na ulice Kłodzka zakupione z pieniędzy, które właściciele zwierząt odprowadzają do kasy miasta z podatków od posiadania psów.

Zakupowi pojemników towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę akcja karania właścicieli czworonogów, którzy pozwalali wypróżniać się zwierzętom na chodnikach i nie sprzątali po nich. Straż miejska wlepiła kilkadziesiąt mandatów nawet po 100 złotych i problem się skończył. Teraz psiarze grzecznie ładują „pamiątkę” po swoim przyjacielu do woreczka.

Jak będzie w Jeleniej Górze? Póki co „stacja obsługi psa” stoi niemal niezauważona przez potencjalnych zainteresowanych. A psi kłopot jest wciąż zmorą mieszkańców stolicy Karkonoszy. W śródmieściu bywa, że wystarczy chwila nieuwagi, aby wdepnąć w śmierdzącą minę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group