Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6181
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stacja obsługi psich kup na placu Niepodległości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 listopada 2008, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:09
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy właściciele czworonogów zaczną w końcu sprzątać z chodników i trawników odchody po swoich zwierzakach? Ma im w tym pomóc dystrybucja biodegradowalnych woreczków na psie łajno.

„Stacja obsługi” psich nieczystości stanęła niedawno na placu Niepodległości. To tak zwany "Fera kupon". Stacja wyposażona jest w woreczki wykonane z masy kukurydzianej, które wysuszają zawartość i tłumią smród. Podobne stojaki rozmieszczono także w innych punktach śródmieścia.

„Dog station”, jak z angielska nazywa się takie urządzenie, sprawdziła się w kilku miastach, które zakupiły pilotażowo kilkanaście sztuk psich ubikacji. Trafiły one, między innymi, na ulice Kłodzka zakupione z pieniędzy, które właściciele zwierząt odprowadzają do kasy miasta z podatków od posiadania psów.

Zakupowi pojemników towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę akcja karania właścicieli czworonogów, którzy pozwalali wypróżniać się zwierzętom na chodnikach i nie sprzątali po nich. Straż miejska wlepiła kilkadziesiąt mandatów nawet po 100 złotych i problem się skończył. Teraz psiarze grzecznie ładują „pamiątkę” po swoim przyjacielu do woreczka.

Jak będzie w Jeleniej Górze? Póki co „stacja obsługi psa” stoi niemal niezauważona przez potencjalnych zainteresowanych. A psi kłopot jest wciąż zmorą mieszkańców stolicy Karkonoszy. W śródmieściu bywa, że wystarczy chwila nieuwagi, aby wdepnąć w śmierdzącą minę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~tak,tak 14-11-2008 8:48
Jedna jaskółka wiosny nie czyni...niestety
~Jano 14-11-2008 10:12
ja to bym im takie podatki dowalil ze wreszcie zaczeli by sprzatac ,bo te ,,kupy ,,to juz wszedzie leza trzeba strasznie uwazac zeby w nie nie wdepnac no ale to kultura tych ludzi ,a z drugiej strony to moze reszcie nasze wladze cos zrobia z tym tematem,nochyba ze pan Prezydent jeszcze w kupe nie wlazl , bo auta dalej parkuja przed ratuszem a mialo byc inaczej no ale to tylko jelenia gora ,wi wladze takie jak caly rzad w tym kraju,
~kłuje w oczy i nos 14-11-2008 10:27
Nie tylko centrum miasta ma problem. Bardzo proszę stróżów porządku o pofatygowanie się na skwerek nad stawem na wprost Intermarche przy ul Morcinka, tam właściciele psów regularnie wyprowadzają swoich pupili i ani myślą sprzątać.
~CIAPEK 14-11-2008 11:14
Mandaty! Walić mandtay - tylko to pomoże - jak poczują na kieszeni zaczną sprzątać po swoich ulubieńcach. Nieważne gdzie narobił czy na chodnik, czy na trawnik - ma być posprzątane i koniec. Mam już serdecznie dość jak widzę, że małe dzieci bawią się na trawnikach ,,w towarzystwie" psich odchodów. Ochyda!
~ 14-11-2008 12:24
w Szwajcarii takie "śmietniki psie" stoją na każdym rogu i jest rzeczą najzwyczajniejszą i najnormalniejszą że się z nich korzysta , nie ma problemu psich kup walających się po chodnikach czy trawnikach. daj Boze zeby u nas sie przyjął ten system i zmieniła trochę mentalnosc...........
~joko 14-11-2008 15:49
Właśnie skończyłam grabić liście z przydomowego trawnika. To prawdziwy dramat: musiałam posprzątać również odchody po cudzych psach. Kocham zwierzęta, ale to nie powód żeby ktoś miał dla własnej wygody urządzać sobie zwierzęcy kibel pod cudzym blokiem. Przecież tak jest najprościej!
~Filo 14-11-2008 15:52
Świetnie,że coś się jednak w tym kierunku ruszyło.ale kilka psich toalet w centrum miasta to zdecydowanie za mało nawet jak to jest tylko sprawa pilotażowa w fazie testowania.Właścicieli piesków,którzy uporczywie będą pozostawiać psie kupska karać karać i jeszcze raz karać wysokimi mandatami a uzyskane pieniądze przeznaczyć na postawienie jak największej ilości takich psich stacji, żeby faktycznie znajdowały się na każdym rogu czy skwerku.Powodzenia w egzekwowaniu przepisów porządkowych
~jelgór 14-11-2008 18:56
Zaglądałem dyskretnie do nowych pojemników... proszę państwa, jest już wsad:)
~Sindi 14-11-2008 19:18
Zdecydowanie karać i jeszcze raz karać właścicieli zwierząt, którzy nie sprzątają po swych pupilkach. Teraz jest szczególna okazja na wyłapywanie takich osób. Wystarczą częstrze patrole straży miejskiej w rejonie "Stacji obsługi" psich nieczystości!
~Maślana 15-11-2008 15:03
nikt przy zdrowych zmysłach nawet nie podejdzie do tego urządzenia.....
~Maślana 15-11-2008 19:53
kto się szanuje nie sprząta po swoim psie.
~Tee 15-11-2008 21:22
A ty co, tak się boisz zostawiać po sobie czystość, że robisz wszędzie ze strachu i nie sprzątasz? To nie zasługuje na szacunek. To fobia. Ale nie przejmuj się. To można leczyć.
~do Maślany 17-11-2008 14:26
Maślana myślę,że te Twoje wypociny to prowokacja,ale jeśli nie ,to gratuluję maślanej mózgownicy i życzę zdrowia!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group