Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5649
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stacja Jelenia Góra powita odnowiona

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 9:07
Aktualizacja: 9:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stacja Jelenia Góra powita odnowiona
Fot. TEJO
Już tylko tygodnie pozostały do zakończenia modernizacji budynku dworca głównego w Jeleniej Górze. Gmach z każdym dniem nabiera blasku. Wszystko byłoby dobrze, gdyby ekipy remontowe zadbały także o odnowienie peronów i przejścia podziemnego.

Póki co jednak lepszy rydz niż nic. Po latach zaniedbań wnętrza stacji nie będziemy musieli wstydzić się przed przyjezdnymi. Z części holu wyodrębniono pomieszczenia przeznaczone do dzierżawy. Na co? Wciąż nie wiadomo. Chętnych jest sporo, ale kolej nie dostała jeszcze wiążącej oferty.

Pozostała powierzchnia będzie służyła podróżnym, w tym także niepełnosprawnym: wykonano wygodne podjazdy dla wózków. Mogą służyć także podróżnym z ciężkim bagażem wożonym w walizkach na kółeczkach. Nowy wymiar zyskały dworcowe punkty usługowe. Znany w całym mieście salon fryzjerski „U Kazia” ma całkowicie przeszkloną witrynę.

Całość prac ma kosztować milion złotych. Ekipy modernizują także pomieszczenia, w których pracuje obsługa dworca. Niestety, nie ma mowy o remoncie przejścia podziemnego ani peronów. Tam czas zatrzymał się: w budkach, w których niegdyś były punkty gastronomiczne i stanowiska dyżurnych ruchu nie ma nic, a kilka warstw olejnej farby łuszczy się pokazując kolory, jakimi kiedyś wyróżniały się dworcowe zabudowania. W pasażu pod peronami królują smród i brud.

To nie jedyny remont dworca na trasie Jelenia Góra – Wrocław. Jak donosi czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska kolej modernizuje także stację Wałbrzych Miasto. Już wiadomo, że znalazł się chętny na prowadzenie dworcowego baru. W Jeleniej Górze pomieszczenia, w których kiedyś działała restauracja i bar, zieją pustką i czekają na chętnego dzierżawcę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group