Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4599
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Środowisko bez ochrony?

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: TEJO
REGION: Środowisko bez ochrony?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Samorządowcy z regionu jeleniogórskiego protestują po odwołaniu Bogumiły Turańskiej–Chrobak ze stanowiska wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Donosi o tym Polskie Radio Wrocław. Zdaniem rozgłośni samorządowcy protestują, ponieważ boją się, że utracą dostęp do środków funduszu. Bogumiła Turzańska-Chrobak dostała dwa lata temu tytuł Zasłużonej dla Jeleniej Góry. Jako wiceprezes WFOŚiGW znana była z poparcia udzielanego inwestycjom i przedsięwzięciom związanym z ochroną środowiska.

Wójtowie, burmistrzowie oraz prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski napisali do wojewody dolnośląskiego protest. Ubolewają w nim, że ze stanowiska odwołano fachowca, który, który pomagał realizować ekologiczne przedsięwzięcia w całym regionie – poinformowało PRW.

Obawę, że odwołanie B. Turańskiej-Chrobak jest pierwszym krokiem do likwidacji oddziału funduszu w Jeleniej Górze, należy uznać za uzasadnioną. Zniknięcie placówki z pewnością utrudni dostęp do środków funduszu i uniemożliwi realizację wielu proekologicznych zamierzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group