Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7068
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Średniowieczne klimaty przy ratuszu

Sobota, 18 września 2010, 19:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 września 2010, 11:42
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Średniowieczne klimaty przy ratuszu
Fot. Gabi
Walki rycerskie, pokazy średniowiecznych tańców i wyrobów rzemieślniczych, kramy z jadłem i napitkami, pełna kolorów Uliczka Długa Bajka dla dzieci – to tylko część atrakcji pierwszego dnia III Jeleniogórskiego Jarmarku Średniowiecznego, który zakończy się czeskim widowiskiem fantasy.

Od południa w Rynku trwały walki rycerskie, można było rozegrać z partnerem jedną z gier średniowiecznych. Nie zabrakło pokazów średniowiecznego tańca i rzemiosła. Można było porozmawiać z każdym z rycerzy, tkaczką, łucznikiem lub pozwolić sobie powróżyć prawdziwej wiedźmie, która mówiła tylko prawdę. Imprezę animował przebrany w błazeński strój Andrzej Marchowski.

Nie zabrakło wielu kramów z napitkami, jadłem oraz drewnianymi mieczami, tarczami i strojami z epoki. Szczególnie ciekawe było stoisko z ręcznie robionymi filcowymi kapeluszami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stragany z ręcznie robioną biżuterią, aniołami i zwierzętami.

Na scenie występowały zespoły grające muzykę dawną na instrumentach wzorowanych na tych z epoki. Organizatorzy zaplanowali dużo atrakcji dla najmłodszych. Stworzyli im Uliczkę Długa Bajka. Dziewczęta i chłopcy mogli się tam wyszaleć do woli. Można było pomalować farbami zamek, ozdobić piernik w kształcie np. domku, nauczyć się puszczać wielkie bańki mydlane.

Panie przebrane za piratkę i klowna zamieniały za pomocą farb twarze dzieci w oblicza najróżniejszych zwierzęa. Ulica ta była jedną z najbardziej obleganych pierwszego dnia jarmarku. Dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci cieszyli się dwaj panowie na szczudłach. Na ulicy Długiej i Placu Ratuszowym było tak dużo osób przebranych w stroje z epoki, że zwiedzający byli w mniejszości.

Na zakończenie – widowisko historyczne pt. „Opowieść o smoku”, które przygotowało Stowarzyszenie „Bohum” z Czech. Jeszcze jutro (niedziela) można przenieść się w zamierzchłe średniowiecze świetnie i pobawić się w rytm muzyki dawnej. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. W niedzielę na zakończenie III Jeleniogórskiego Jarmarku Średniowiecznego wystąpi o godzinie 19:00 zespół Carrantuohill. Jarmark - z okazji 52. Września Jeleniogórskiego - zorganizowało Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group