Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8545
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Srebrna drużyna z "6"

Czwartek, 17 maja 2018, 8:13
Aktualizacja: Piątek, 18 maja 2018, 7:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Srebrna drużyna z "6"
Fot. Użyczone
Duży sukces odniosła drużyna matematyków ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze. W finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych uczniowie z cieplickiej podstawówki zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko trzema punktami z wrocławską Szkołą Podstawową nr 3.

Organizatorem Dolnośląskich Meczów Matematycznych jest Fundacja Matematyków Wrocławskich we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Mecze DMM rozgrywane są raz w miesiącu przez cały rok szkolny w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W każdym meczu spotykają się dwie drużyny - dziesięcioosobowe reprezentacje szkoły. Podczas meczu, który trwa godzinę, uczestnicy rozwiązują zadania wskazane im przez drużynę przeciwną, prezentując rozwiązania przed komisją.

Uczniowie z SP nr 6 po drodze do finału walczyli ze szkołami: z Bolkowa Karpacza, Kamiennej Góry, Ścinawy i Bolesławca, wygrywając wszystkie mecze. W finale zagrali tzw. trójmecz, ze szkołą z Trzebnicy i SP nr 3 z Wrocławia. Finałowa rozgrywka odbyła się 12 maja w siedzibie organizatora - Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, z udziałem dość dużej publiczności. Organizatorzy byli pod wielkim wrażeniem występu uczniów z cieplickiej podstawówki, gdyż był to ich debiut w DMM i od razu osiągnęli taki znaczący wynik.

Drużyna mistrzów, w składzie: Matylda Tołoknow, Magdalena Deka, Julita Blicharska, Mikołaj Bilski, Mateusz Kudłacik, Filip Paździor, Krzysztof Witek, Radosław Iberszer, Jakub Bartłomowicz i Aleksander Golej to uczniowie siódmych klas. Na ten sukces pracowali ciężko już od września, pod opieką nauczycieli, Lilianny Wiskiej i Ryszarda Gila.

Warto wspomnieć, że młodzi matematycy otrzymali ogromne wsparcie od Rady Rodziców SP nr 6, która pokryła niemałe koszty przejazdów oraz Urzędu Miasta, który przekazał 500 zł na nagrody dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group