• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 17:48
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 7086
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Sprzęt powodziowy w prezencie dla poszkodowanych gmin

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 października 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Fot. ...
Bogatynia, Lwówek Śląski, Lubomierz, Gryfów Śląski, Nowogrodziec, Lubań i Pieńsk – te dolnośląskie gminy, które ucierpiały podczas sierpniowej powodzi, nie będą musiały zwracać materiałów pobranych w wojewódzkich magazynach przeciwpowodziowych. Taka decyzja zapadła na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zasadą przy wydaniu materiałów i sprzętu z wojewódzkich magazynów przeciwpowodziowych jest ich późniejszy zwrot lub odkupienie w przypadku zniszczenia. Sejmik podjął jednak decyzję, że w związku z dużymi stratami oraz trudną sytuacją w tych gminach, sprzęt w gminach zostanie.

Łączny koszt materiałów, które zostały pobrane przez poszkodowane gminy to 48,7 tys. zł. Najwyższą pomoc materialną, w postaci odstąpienia od zwrotu materiałów pobranych z wojewódzkich magazynów przeciwpowodziowych, otrzymała Gmina Zgorzelec – 15,4 tys. zł oraz Gmina Marcinowice – 8,2 tys. zł. Bogatynia otrzymała sprzęt za 6,4 tys. zł, Lwówek Śląski za 5,4 tys. zł, Lubań – 5,16 tys. zł, Lubomierz – 2,6 tys. zł, Nowogrodziec – 2,56 tys. zł , Gryfów Śląski – 2,3 tys. zł, a Pieńsk za 640 zł.

- Jako powiat pobraliśmy z wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego same worki, dla Lwówka Śląskiego było to ponad 14 tys. sztuk, dla Lubomierza 6 tys. szt. oraz dla Gryfowa Śląskiego 5,5 tys. sztuk. Sprzęt w postaci pomp czy łopat gminy posiadały własny. W związku z tym, że worki nie nadawały się do oddania prosiliśmy pisemnie o ich umorzenie. Jeśli zapadła decyzja pozytywna, to bardzo się z tego cieszymy – mówi Paweł Łęcki, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group