Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7691
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawca wypadku czeka na apelację w czeskim areszcie

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 7:04
Aktualizacja: 7:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Sprawca wypadku czeka na apelację w czeskim areszcie
Fot. Archiwum
W czerwcu br. w II instancji Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze miała się odbyć rozprawa odwoławcza 25–letniego Dawida Sz. z Mysłakowic, który został skazany za śmiertelne potrącenie 60–latki z Wojcieszyc na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze (16.11.2013 roku) oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Termin został jednak przesunięty na 5 sierpnia, bo skazany jest obecnie w areszcie w Libercu z zarzutami kradzieży samochodów.

Jak już pisaliśmy, wyrok w tej sprawie zapadł w grudniu 2015 roku. Wówczas za śmiertelne potrącenie kobiety sąd skazał Dawida Sz. na cztery lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Kolejny rok odsiadki mężczyzna dostał za inne czyny, w tym pobicie i znieważenie, a także jazdę samochodem wbrew zakazowi sądowemu. Od tego wyroku odwołały się obie strony.

- Prokurator uznał, że kara jest za niska i wnioskował o siedem lat więzienia za potracenie kobiety i łączną karę 8,5 roku więzienia, a obrona wnioskowała o uniewinnienie lub uchylenie wyroku do ponownego rozpoznania – wyjaśnia sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy. D o tragicznego potrącenia 60-latki doszło 16 listopada 2013 roku około godz. 19.20 na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, nieopodal hotelu Tango. Kobieta wraz z rodziną próbowała przejść przez jezdnię. Kierowca srebrnego BMW śmiertelnie potrącił ją, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku. 60-latka zginęła na miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
76
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
24%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group