Czytających: 9649
Zalogowanych: 21

Jelenia Góra: SPR Olkusz pokonany

Niedziela, 5 lutego 2023, 9:11
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra w pierwszym meczu 2023 roku przed własną publicznością, pokonały SPR Olkusz 34:29. Zbyt wielu emocji nie było, podopieczne Dili Samadovej kontrolowały przebieg spotkania.

W sobotnim starciu w hali przy ul. Złotniczej jeleniogórzanki wystąpiły niemal w optymalnym składzie - po kontuzji wróciła Sabina Kobzar-Witczak, jednak z powodów zdrowotnych zabrakło Nikoli Jarosz. Konfrontacja z ostatni w tabeli SPR-em Olkusz od początku przebiegała po myśli miejscowych kibiców. Karkonosze prowadziły 4:0, a w 14. minucie 12:4. W 23. minucie przyjezdne zmniejszyły straty do 4 trafień (14:10), a do przerwy było 18:13.

Po zmianie stron ponownie dominowały jeleniogórzanki. W 38. Minucie było już 23:14, a na 11 minut przed końcem spotkania 29:18. Wówczas więcej okazji do pokazania się miały zawodniczki rezerwowe i do 56. minuty obraz gry praktycznie nie zmienił się – Karkonosze prowadziły 33:24. W samej końcówce olkuszanki poprawiły sobie nastroje zmniejszając straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:29. Po końcowej syrenie rozbrzmiało gromkie „sto lat” w wykonaniu zawodniczek, Karkonoskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz szkolnym koleżankom Aleksandry Gozdowskiej. Bramkarka Karkonoszy świętowała 18. urodziny.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – SPR Olkusz 34:29 (18:13)

Karkonosze: Wierzbicka, Gozdowska – Mazurkiewicz 7, Los 6, Gałuszka 6, Kobzar-Witczak 6, Wołoszczak 4, Kuśnierz 2, Załoga 2, Tsekhus 1, Domin.
SPR: Poczęsny, Januszek – N. Sołościuk 9, Barczyk 5, Sioła 5, Herian 4, O. Sołościuk 2, Basara 2, Kozyra 1, Bartusik 1, Mrozowska.
Kary: 4 minuty (Karkonosze) – 2 minuty (SPR)
Sędziowały: Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki), Chojnowska (Opole)
Widzów: 100.

W następnej kolejce Karkonosze pauzują. Kolejny mecz biało-niebieskie zagrają w weekend 11-12 marca, na wyjeździe - z Dziewiątką Legnica. W tabeli I ligi, gr. B - MKS zajmuje 4. miejsce.