Zalogowanych: 11

I liga koszykarek: Spóźniona pogoń w ostatniej kwarcie!

Poniedziałek, 26 lutego 2024, 1:21
Aktualizacja: 1:21
Nie było szczęśliwego dla nas zakończenia w wyjazdowym meczu 19. kolejki grupy B I ligi koszykówki kobiet pomiędzy Liderem Swarzędz, a Isands Wichosiem Jelenia Góra. Lepsze były rywalki, które na prowadzeniu były od pierwszej do ostatniej minuty rywalizacji.

Gospodynie wygrały jak najbardziej zasłużenie. Podopieczne trenera Rafała Sroki miały lepsze momenty, potrafiły zmniejszać straty i zbliżać się na niewielki dystans, ale to było tyle, na co stać nas było podczas tej konfrontacji. Swarzędzanki rozpoczęły od prowadzenia 6:0 i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Jeszcze w pierwszej kwarcie zrobiło się tylko 17:15, lecz później znów serią popisały się miejscowe. Podobnie blisko zrobiło się na chwilę w drugiej odsłonie (32:30 dla Lidera), ale i tym razem oponentki odparły nasz atak, prowadząc do przerwy różnicą 10 punktów.

Trzecia część gry mocno utrudniła nam sytuację. Lider wygrał ją różnicą sześciu "oczek" i przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było już 64:48 dla drużyny z Wielkopolski. "Wichośki" znalazły się w trudnym położeniu, ale nie zrezygnowały z walki. Nasze koszykarki mozolnie zmniejszały dystans, by na 46 sekund przed końcem pojedynku przegrywać już tylko 70:76. Od tego momentu wynik w żadną ze stron nie drgnął, a to oznaczało naszą wyjazdową porażkę i triumf wyżej notowanego Lidera Swarzędz.

Lider Swarzędz - Isands Wichoś Jelenia Góra 76:70 (26:17, 16:15, 22:16, 12:22)

Lider: Kupczyk (16), Wojdalska (13), Ratajczak (11), Urbaniak (11), Siwińska (10), Maj (9), Bartczak (4), Rogulska (2), Littwin.

Wichoś: Koc (24), Grądzka (23), Warsińska (11), Lipniacka (7), Karaś (3), Rybkiewicz (2), Prokop, Jasińska, Bielecka, Haryńska.