Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3989
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Spotkanie z seniorami w Szklarskiej Porębie

Czwartek, 22 grudnia 2016, 7:45
Aktualizacja: 7:48
Autor: 112
Szklarska Poręba: Spotkanie z seniorami w Szklarskiej Porębie
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci, w ramach realizacji działań prewencyjnych, spotkali się z osobami starszymi w Szklarskiej Porębie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku oraz Stowarzyszenia Senior 60.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny Senior” oraz „ Bezpieczne Osiedle”.

Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszała wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową. Prowadząca zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych materiałów dydaktycznych, poruszała zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym .

Policjantka przedstawiła również seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowała , w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo. Na koniec przypominała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym, gdyż za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Zwróciła uwagę na to, że co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group