Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8755
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami w siedzibie KSON

Piątek, 2 grudnia 2016, 16:51
Aktualizacja: Niedziela, 4 grudnia 2016, 14:09
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami w siedzibie KSON
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w ramach realizacji działań prewencyjnych spotkali się z członkami Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Bezpieczny senior”.

W spotkaniu udział wzięła st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji oraz podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
- Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny senior” oraz „ bezpieczne Osiedle”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak: kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, itp, a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową. Funkcjonariuszki prowadzące zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych materiałów dydaktycznych, poruszały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjantki przypominały o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym, gdyż za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Zwróciły uwagę na to, że co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – dodaje podinsp.Edyta Bagrowska.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
73
Plac Ratuszowy
7%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group