Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2417
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z seniorami w siedzibie KSON

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 grudnia 2016, 16:51
Aktualizacja: Niedziela, 4 grudnia 2016, 14:09
Autor: 112
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w ramach realizacji działań prewencyjnych spotkali się z członkami Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Bezpieczny senior”.

W spotkaniu udział wzięła st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji oraz podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
- Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny senior” oraz „ bezpieczne Osiedle”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak: kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, itp, a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową. Funkcjonariuszki prowadzące zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych materiałów dydaktycznych, poruszały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjantki przypominały o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym, gdyż za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Zwróciły uwagę na to, że co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – dodaje podinsp.Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gluś 2-12-2016 19:43
cieszy mnie fakt, że akcja zainicjowana niemal 3 lata temu przez jeleniogórską Policję we współpracy z Jeleniogórskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych się sprawdza i kolejni seniorzy mogą z niej skorzystać :)
~Arpi 3-12-2016 16:45
Coś nieprawdopodobnego ! " Gluś " wystawiła pozytywna opinie z działalności KSON. Sądzę ,że to zmiana na dobre. Tak trzymać "Gluś "
~gluś 3-12-2016 21:21
każda dobrą akcję dla zwykłego człowieka popieram i pochwalam i nie jest dla mnie ważne kto jest jej inicjatorem
~do Arpi 4-12-2016 2:29
To nie działalność KSON, ale inicjatywa policji.
~ 4-12-2016 18:56
To powinno być zorganizowane nie w malutkim gronie 10 osób lecz nagłośnione i powtórzone wielokrotnie - w Przystani Twórczej, Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Książnicy Karkonoskiej, Teatrze Zdrojowym, Teatrze Norwida, dostępne dla każdego seniora, a nie dla wybrańców KSON. Ogłoszenia o tym powinny być na poczcie, w przychodniach zdrowia, tam gdzie bywają emeryci i renciści. Organizuje się wiele różnych bezpłatnych imprez, a TO jest najważniejsze - dotyczy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group