Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3609
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z nowoczesną technologią

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 11 listopada 2017, 7:50
Aktualizacja: Niedziela, 12 listopada 2017, 7:58
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Archiwum ZSTiL
Znakomitą okazją do zapoznania się z najnowszymi zdobyczami techniki były warsztaty w zakresie innowacji i przedsiębiorczości dla szkół zawodowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które odbyły się w dniach 7 – 9 listopada w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Trails - Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług Potencjału Innowacyjnego w Regionie Transgranicznym”, realizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia.

Warsztaty trwały trzy dni. Pierwszego - nowoczesne zdobycze techniki mogli zobaczyć uczniowie, drugiego pracodawcy, z którymi szkoła współpracuje, a trzeciego - na finał - uczniowie wraz z pracodawcami. Zajęcia odbywały się w tzw. mobilnych laboratoriach, czyli trzech kontenerach wyposażonych w niezbędne akcesoria i sprzęt do prowadzenia warsztatów. Były tam między innymi: drukarki 3D, okulary 3D, pióro - drukarka 3D, wycinarka do styropianu.

Podczas warsztatów na miejscu obecni byli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Zajęcia prowadzili pracownicy dydaktyczni Politechniki Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group