Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6787
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie sympatyków czworonogów w MDK

Sobota, 17 grudnia 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek/ org
Jelenia Góra: Spotkanie sympatyków czworonogów w MDK
Fot. Użyczone/Organizator
Spotkanie laureatów czwartego w tym roku szkolnym konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży – Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego „Pies i kot – nasi czworonożni przyjaciele” – odbyło się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Tym razem dyplomy i nagrody odebrali najlepsi młodzi artyści spośród 920 z 83 trzech placówek z całej Polski.

Była to już II edycja Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego „Pies i kot – nasi czworonożni przyjaciele” pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Jeleniej Górze i Schroniska dla Małych Zwierząt w naszym mieście. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele fundatora nagród w osobach Anny Ragiel – przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej i jej męża Eugeniusza Ragiela - kierownika jeleniogórskiego schroniska, czyli wieloletnich przyjaciół zwierząt organizujących „Majówkę ze Zwierzakami”. Nagrody, wyróżnienia i dyplomy osobiście odbierali nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również zaproszeni laureaci z Bolesławca i ze Świdnicy.

Wśród laureatów znaleźli się również uczestnicy jednej z pracowni MDK prowadzonej przez Annę Borsuk – Krasucką: Igor Przybyła lat 5, Maja Horyńczuk lat 8, Emilia Pieczonka lat 9 oraz inni jeleniogórzanie: Nadia Gruszka , Maria Chmiel, Hubert Wdowiński, Liwia Kula, z Miejskiego Przedszkola nr 27, Gabriela Szkudlarek, Monika Paździerkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5, Julia Maczoch, Radosław Pruś ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Oliwia Pruś z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród jeleniogórskim laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na „Ilustrację do wybranego utworu Jana Brzechwy” , na który wpłynęło 3640 prac z 332 placówek z całej Polski, a wśród nich Mileny Grzegorczyk lat 5 z Miejskiego Przedszkola nr 27, Hanny Staszkiewicz lat 6 z Niepublicznego Przedszkola „Piątka 5”, Anny Januszkiewicz lat 8 ze Szkoły Podstawowej nr 10, Mai Horyńczuk lat 8 z Młodzieżowy Dom Kultury, Karoliny Sinkowskiej lat 11 ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Całą uroczystość uświetnił występ Zespołu Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group