Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7553
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie opłatkowe z jasełkami w KSON–ie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 grudnia 2015, 11:47
Aktualizacja: 11:51
Autor: Ł–M
Fot. Archiwum KSON
Podsumowanie mijającego roku oraz życzenia świąteczno–noworoczne. W takiej atmosferze przebiegało spotkanie opłatkowe zorganizowane w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie opłatkowe w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyło się po raz czternasty w piętnastoletniej historii tej organizacji. W siedzibie KSON-u przy Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze pojawili się przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych, radni, władze miasta oraz wolontariusze.

Na początek zaprezentowały się dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w jasełkowym przedstawieniu. – Nasze maluchy do jasełek przygotowywały się od dłuższego czasu i muszę od razu zaznaczyć, że są to grupy 3- i 4-latków, zatem jest to ich pierwszy występ przed tak ważna publicznością - mówiła Joanna Konopka dyrektor MP nr 14.

Spotkanie opłatkowe stanowiło także okazję do podsumowania mijających 12 miesięcy, które nie były aż tak dobre jak ubiegły, 2014 rok. - Sejmik nie zrealizował tylu projektów, które zakładał, zabrakło także pieniędzy na dofinansowanie działalności CIWON-u, czyli centrum informacji wsparcia osób niepełnosprawnych, choć aby zachować ciągłość tego zadania KSON wszelkie koszty musiał wziąć na swoje barki. Mam nadzieję, że 2016 rok będzie zdecydowanie lepszy. Dzisiaj jednak jest czas przedświąteczny, więc wszelkie troski i zmartwienia idą na bok, a my cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować wigilijne spotkanie - powiedział Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczył wiceprezydent Jerzy Łużniak, który oprócz docenienia pracy przedstawicieli sejmiku w adaptacji budynku przy Osiedlu Robotniczym podsumował także przedświąteczny okres. - Musze przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem zmian, które zaszły w sejmiku od momentu kiedy wyprowadziła się spółdzielnia VITA. Cieszę się, że sejmik sobie tak doskonale daje radę i mam nadzieję, że Miasto nie raz pomoże tej organizacji – podkreślał.

Spotkanie zorganizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group