Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3876
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie Civitas Christiana

Środa, 1 maja 2019, 8:16
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 6:20
Autor: Maria Suchecka
Jelenia Góra: Spotkanie Civitas Christiana
Fot. Danuta Kowalenko
Dorocznym zwyczajem panie i panowie z katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana w przedostatnim dniu kwietnia spotkali się w Jeleniej Górze na tradycyjnym dzieleniu się wielkanocnym jajkiem.

Danuta Kowalenko, prezes jeleniogórskiego oddziału tej organizacji powitała zebranych, podkreślając, że obficie zastawiony stół jest dziełem wolontariuszek, które nie tylko upiekły na tę okazję znakomite ciasta, a miniaturowe babeczki ustawiły przy każdym nakryciu prezenty od "zajączka", ale też przygotowały tace apetycznych kanapek.

Ze szczególnym szacunkiem pani prezes powitała ks. Józefa Steca, który dzielnie zwalczywszy ciężką chorobę, wrócił z właściwą dla siebie pasją do swoich obowiązków. Po odmówieniu modlitwy, jakiej wymagała okoliczność, ks. Józef zapowiedział, że przygotowania do tegorocznych obchodów Święta Matki są już bardzo zaawansowane, a nad całością czuwa specjalnie w tym celu powołane stowarzyszenie.

Kiedy padła uwaga, że termin zbiega się z niedzielą wyborczą, pomysłodawca tego święta, czuwający nad nim już 31 rok ks. Józef Stec powiedział, że zbieg terminów nie będzie stanowił żadnej przeszkody dla wyborców o prawdziwie obywatelskiej postawie. W nawiązaniu do zapowiedzi Święta Matki s. Ewa Cyganek odczytała swój tekst poświęcony ubiegłorocznym, jubileuszowym obchodom, w którym podkreślała kulturotwórczy charakter tego zdarzenia i podkreśliła udział w dorocznych, cieplickich uroczystościach wybitego reżysera Krzysztofa Zanussiego, który od wielu lat gości cieplickich licealistów w Warszawie na warsztatach filmowych.

Kiedy trwał poczęstunek, zabrzmiały wielkanocne pieśni. Jak stwierdzono, mają one inny charakter niż bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki, ale są równie piękne, choć niosą inne głębokie przesłanie. Jest nim zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group