Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4686
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkania Teatralne

Środa, 16 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:35
Autor: Muzyczne Radio
   W najbliższy weekend rozpoczynają się w Jeleniej Górze 35 Spotkania Teatralne.

    Przez wiele lat to święto teatru odbywało się we wrześniu, ale w tym roku spotkania przeniesiono na listopad, ponieważ w tym miesiącu do Jeleniej Góry mogą przyjechać najlepsze polskie teatry, które zwykle we wrześniu biorą udział w festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych.

    - Na deskach jeleniogórskiego teatru zobaczymy to co najlepsze powstało w Polsce w minionym roku - zapewnia dyrektor artystyczny jeleniogórskiej placówki, Małgorzata Bogajewska.

    Do Jeleniej Góry przyjadą również Niemcy i Czesi ze swoimi produkcjami. Jednak, jak zapewnia dyrektor Bogajewska, nie ma obawy, że publiczność ich nie zrozumie. Z Niemiec przyjedzie balet, spektakl muzyczny oraz przedstawienie dla dzieci. Czesi, z Teatru Nowogo Fronta oraz Farma u Jeskyni z Pragi przedstawią spektakle plastyczne, z ruchem, światłem muzyką i klownadą.

    Z kolei polskie wydarzenia to, Śmierć Komiwojażera z łódzkiego teatru imienia Jaracza, czy Słomkowy Kapelusz z warszawskiego Teatru Powszechnego. Po raz pierwszy też, widzowie wyjadą z Jeleniej Góry. Sztuka Made in Poland legnickiego teatru imienia Modrzejewskiej, zostanie pokazana w Legnicy, dokąd widzowie zostaną dowiezieni autobusami. Uznano, że spektakl można w pełni docenić jedynie w oryginalnej scenografii, a do Legnicy z Jeleniej Góry zaledwie pięćdziesiąt kilometrów z okładem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group