Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkali się wolontariusze Dni Młodzieży

Wtorek, 15 września 2015, 8:09
Aktualizacja: Środa, 16 września 2015, 8:00
Autor: Norbert Karwas
Jelenia Góra: Spotkali się wolontariusze Dni Młodzieży
Fot. Norbert Karwas
Wśród wielu weekendowych wrażeń, dla młodzieży Jeleniej Góry i okolic miniona sobota (12.09) zapisze się w pamięci jako spotkanie tych, którzy chcą poświęcić swój czas i energię w organizację Światowych Dni Młodzieży jako wolontariusze.

Ponad 60 osób z Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar, Szklarskiej Poręby, Jeżowa Sudeckiego i innych miejscowości opanowało parafię Matki Bożej Miłosierdzie, gdzie odbyło się I Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra. Każdy mógł usłyszeć podczas konferencji wprowadzającej, że wszyscy jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, dlatego potrzebna jest wasza młodość i entuzjazm w przygotowaniu tych dni i podzielenie się swoimi umiejętnościami oraz talentami - mówił ks. Robert Bielawski, odpowiedzialny za campus Jelenia Góra.

Po ogólnym zapoznaniu się z ideą ŚDM uczestnicy wzięli udział w modlitwie uwielbienia przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie - dziękując i wielbiąc Boga swoim śpiewem i tańcem, wsłuchując się w słowa Pisma Świętego, które poruszyło niejedno młode serce do pojednania się z Nim w sakramencie pokuty.
Po napełnieniu swojego ducha odpowiednimi łaskami wolontariusze rozeszli się do sal, by spotkać się w mniejszych grupach zwanych diakoniami, gdzie mogli poznać zadania, które będą ich czekać w pełnieniu swoich funkcji. Spotkania prowadzili odpowiedzialni za diakonie oraz zaproszeni goście wśród których byli: ks. Michał Marszałek - odpowiedzialny w diecezji legnickiej za diakonię medialną oraz st. kpt. Michał Jeremenko, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze.

Całość spotkania zakończyła się posiłkiem oraz wspólnymi tańcami i zabawami przed kościołem. Spotkanie zainicjowało bardzo intensywny rok pracy wolontariuszy w przygotowaniu ŚDM. Każda z diakonii wyznaczyła sobie priorytety zadań, które rozpoczną realizować w swoich parafiach, wspólnotach

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group