Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6831
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkałeś martwą zwierzynę – co zrobić?

Wtorek, 6 czerwca 2017, 9:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spotkałeś martwą zwierzynę – co zrobić?
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Borowego Jaru spotkaliśmy wczoraj (5.06) martwego kozła – co w takiej sytuacji należy zrobić? Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry, sprawę należy zgłosić do straży miejskiej, a usuwaniem zwierzęcia zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – o ile leży ono na terenie należącym do miasta.

Rutynowo takimi historiami zajmuje się straż miejska w celu potwierdzenia faktu, natomiast MPGK sprząta martwe zwierzęta - powiedział Cezary Wiklik. Tylko w ubiegłym tygodniu spółka komunalna miała 12 takich wyjazdów.

Jednocześnie przestrzegamy, aby nie dotykać martwego zwierzęcia, gdyż nie wiadomo czy nie zmarło na skutek choroby - a już tym bardziej nie należy go zabierać do domu w celach kulinarnych. - Znam takie przypadki, ale to się zazwyczaj kończy kilkudniową biegunką - przestrzega rzecznik.

Zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy straży miejskiej 986. Problem pojawia się, gdy martwe zwierzę leży na terenie leśnym, gdyż w praktyce służby "odbijają piłeczkę" z powodu trudności w dotarciu do miejsca, gdzie leży - w tym przypadku - młody kozioł. Na szczęście kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta okazał się obiecujący i urzędnicy zadeklarowali zajęcie się sprawą - jeszcze dzisiaj sprawdzimy czy zwierze zostało usunięte ze szlaku.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group