Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9324
Zalogowanych: 49
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sposób na kradzione komórki

Środa, 4 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 21:01
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
   Dzięki współpracy komisów sprzedających telefony komórkowe z policją udało się zatrzymać jednego z handlarzy kradzionymi komórkami.

         - Córka była w kościele - opowiada mieszkaniec Jeleniej Góry. - Kiedy wyszła z niego, chciała do mnie zatelefonować, że już wraca do domu. Kazałem jej to zrobić, bo choć mieszkamy 500 metrów od "Erazma i Pankracego", to martwiłem się o nią. Teraz chodzenie po zmroku nie jest bezpieczne dla czternastolatki. Gdy wyjęła telefon, podszedł do niej młody człowiek i wyrwał jej go z ręki…

         
Telefon był nowy i bardzo dobry - Sony Ericsson T630. Ojciec dziewczyny wziął wszystkie jego dokumenty i obszedł z nimi okoliczne komisy ze sprzętem GSM. Wszędzie zostawiał numer IMEI telefonu (jest zapisany na przykład na gwarancji). Numer taki jest niepowtarzalny - dla każdego telefonu na świecie inny. Dzięki niemu komórkę łatwo można zidentyfikować.

         - Trzeciego dnia zadzwonił do mnie właściciel komisu w Galerii Karkonoskiej - opowiada jeleniogórzanin. - Powiedział mi, że właśnie ma w ręku telefon mojej córki…

         Okazało się, że złodziej zaniósł go do komisu w Cieplicach. Chciał zdjąć z niego blokadę. Sprzedawca z Cieplic przywiózł zaś komórkę do Galerii Karkonoskiej, gdzie została rozpoznana jako kradziona.

- Zatelefonowaliśmy wtedy na policję - opowiada tato Dominiki. - Wspólnie postanowiliśmy zwabić złodzieja do komisu. Powiedzieliśmy mu więc, że blokada została zdjęta i może telefon odebrać.

         Kiedy złodziej zjawił się w Cieplicach, zamiast komórki czekali już na niego policjanci. Został zatrzymany. Miał 17 lat i prawdopodobnie był jedynie paserem.

- Telefon odzyskaliśmy bardzo szybko - mówi mieszkaniec Jeleniej Góry. - Było to możliwe nie tylko dlatego, że sprzedawcy okazali się bardzo uczciwi, ale także dlatego, że znałem IMEI telefonu. Warto go mieć zapisanego i pod ręką!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
919
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group