Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13740
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Spór o brzozy na skwerze

Piątek, 25 czerwca 2021, 6:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Spór o brzozy na skwerze
Fot. UM Mysłakowice
Ruszyły prace dzięki którym zdegradowany skwer przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach ma wkrótce zmienić się w miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców tej miejscowości. Już na początku nie obyło się bez pewnego zgrzytu.

Części mieszkańców nie spodobało się wycięcie kilku brzóz, które do tej pory rosły na skwerze. Jak zapewnia jednak zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz, w ich miejsce będą nowe nasadzenia.

Ta inwestycja ma na celu nie niszczenie przyrody, ale jej ochronę oraz poprawę wyglądu i dostępności skweru - mówi G. Truchanowicz. - Do tej pory był on znacznie zdegradowany i był porośnięty przypadkowo nasadzonymi drzewami oraz krzewami. Dlatego chcemy, aby cały teren obsiany został trawą, a granica sąsiadująca z wiatą śmietnikową obsadzoną zielenią wysoką i średnią. Wykonane zostaną również liczne nasadzenia zieleni średniej o charakterze typowo ozdobnym. Uszkodzone drzewa lub rosnące w miejscach kolizyjnych w stosunku do projektowanych zamierzeń, zostaną usunięte i zastąpione nowymi klonami kolumnowymi i kulistymi, krzewami kaliny japońskiej oraz żywopłotem z ligustru pospolitego. Mamy nadzieję, że nowe miejsce będzie służyć mieszkańcom i stanie się centrum aktywności i odpoczynku dla wszystkich odwiedzających go osób.

Projekt rewitalizacji skweru przewiduje pozostawienie układu chodników głównych, przy jednoczesnym wykonaniu przebudowy nawierzchni i wytyczeniu dodatkowych ciągów komunikacyjnych, umożliwiających dojście do poszczególnych miejsc wypoczynkowo – zabawowych. Od strony budynku mieszkalnego przy ul. Daszyńskiego 16 zostanie ustawiony betonowy stół do gry w szachy. Po stronie przeciwnej będzie teren zabaw dla dzieci z nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo od strony byłego biurowca Zakładów Lniarskich "Orzeł" ustawiona zostanie siłownia fitness. Przy głównych chodnikach staną ławki parkowe oraz cztery lampy typu LED. Zdegradowana fontanna znajdująca się w centrum skweru zostanie rozebrana i odbudowana z betonu obłożonego płytami granitowymi.

Przy skwerze stanie też wiata na kubły do gromadzenia odpadów komunalnych, Aby chronić teren przed wandalizmem planuje się uruchomienie monitoringu wizyjnego. Koszt inwestycji, współfinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, to 1,4 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

20
59%
Cieszy
3
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
18%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
436
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group