Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3178
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Spod Śnieżki do Wilna

Sobota, 17 listopada 2018, 12:01
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2018, 6:19
Autor: Tomasz Kozłowski
Karpacz: Spod Śnieżki do Wilna
Fot. Tomasz Kozłowski
Dwie uczennice ZSP w Karpaczu pod opieką nauczyciela Tomasza Kozłowskiego wzięły udział w XXIV Wileńskiej Sztafecie Niepodległości.

Tegoroczna rocznicowa sztafeta tradycyjnie przebiegała przez ojczyste ziemie Marszałka Piłsudskiego. Biegacze wystartowali spod Ostrej Bramy, by przebyć ponad 300-kilometrową trasę przez: Kowno, Suginty, Zułów, Niemenczyn i zakończyć na wileńskiej Rossie. Tam odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem litewskich i polskich władz, organizacji polonijnych i setek Polaków z Wileńszczyzny.

W Sztafecie udział wzięło kilkuset biegaczy, m.in.: polscy harcerze z Wilna, wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, motocykliści z „Rajdu Katyńskiego” oraz miejscowa Polonia.

Na zakończenie uroczystości uczennice ZSP w Karpaczu- Weronika i Maja w imieniu społeczności szkolnej i mieszkańców Karpacza złożyły wiązanki i znicze na grobie Mauzoleum Matki i Serca Syna (J. Piłsudskiego) na cmentarzu wojskowym na Rossie.

Udział w akcji był dla nich bez wątpienia wspaniałą i „żywą” lekcją patriotyzmu, doskonale wpisującą się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

32
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group