Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11876
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Spłonęło poddasze w Kopańcu

Sobota, 19 grudnia 2009, 9:19
Aktualizacja: Niedziela, 20 grudnia 2009, 8:46
Autor: jj
REGION: Spłonęło poddasze w Kopańcu
Fot. jj
Jeleniogórska straż pożarna została wezwana dziś do Kopańca, gdzie z nieznanych przyczyn wybuchł pożar w wielorodzinnym budynku mieszkalnym. Na szczęście nikt nie zginął. Niektórzy strażacy podtruli się dymem

Pożar zauważyła sąsiadka idąca po godz. 8 do sklepu położonego przy budynku nr 59, w którym wybuchł ogień. Po kilku minutach gesty dym i jęzory płomieni wydobywały się już z jednego z okien na poddaszu.

Strażacy z OSP Kopaniec natychmiast podjęli akcję. Remiza ze sprzetem graniczy przez płot z płonącym budynkiem. W chwilę potem dojechali strażacy z pobliskiego Chromca i zastępy PSP z Jeleniej Góry ze specjalistycznym sprzętem. - Nic nie wiedziałam, nie zauważyłam. Gdyby nie sąsiadka, mogłabym nie zdążyć nic uratować - opowiada roztrzęsiona pani Krystyna. W wynoszeniu dobytku pomagali mieszkańcy, strażacy ochotnicy i najbliżej mieszkający sąsiedzi.

Błyskawicznemu rozprzestrzenieniu się ognia, zdaniem strażaków, zapobiegł, nowy blaszany dach. Po opanowaniu ognia ratownicy zajęli się dogaszaniem rzeczy pozostawionych na strychu. Mimo użycia podnośnika, masek tlenowych i pianowych gaśnic, trudno było tam się dostać przez kłęby gęstego dymu.

Na pogorzelisku pojawił się także lekarz, który musiał udzielić pomocy wychłodzonym i zaczadzonym strażakom, a także Wojciech Poczynek, wójt Starej Kamienicy, który obiecał pomoc pogorzelcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group