Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7088
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spektakl bije rekordy popularności

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 8:09
Aktualizacja: Środa, 5 kwietnia 2017, 7:18
Autor: UM
Jelenia Góra: Spektakl  bije rekordy popularności
Fot. Użyczone
Jesteśmy świadkami nieczęstej w Jeleniej Górze sytuacji – zainteresowani obejrzeniem spektaklu muszą z wyprzedzeniem… dwumiesięcznym rezerwować bilety. Chodzi o przedstawienie Teatrze Zdrojowym pt. „Na otwartym sercu”.

To bardzo lokalna sztuka, której twórcy (bez wyjątku) związani są z Jelenią Górą. Autorem tekstów piosenek jest Kazimierz Pichlak, znany lekarz, ale też fotograf, autor kilku książek, wierzy i fraszek. Muzykę napisał Jacek Szreniawa, a autorem scenariusza i skeczy jest Bogdan Nauka.

Spektakl jest zabawnie ironiczny, o służbie zdrowia w końcu wypowiada się w swoich piosenkarz lekarz, a obaj pozostali mówią o sobie że są lub mogą być pacjentami, więc wszyscy znają materię.

O tym, jak dosłownie odbierany jest spektakl świadczy m.in. fakt rozmowy po premierze jednego z widzów, który był kuracjuszem cieplickiego uzdrowiska, ale i lekarzem. Miał całkiem poważne wątpliwości, czy autorstwo tekstów piosenek nie powinno być przyczyną postawienia K. Pichlaka przed lekarską komisją etyki…

- I to – pointuje B. Nauka – jest najlepszym dowodem na celność treści wierszy, a lepszej promocji „medycznego” spektaklu nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Przypominamy, że przedstawienie „Na otwartym sercu” jest kolejnym już dziełem Zdrojowego Teatru animacji w Cieplicach, które cieszy się tak wielką popularnością. „Dekameron” prezentowany już był ponad 200 razy i wciąż na widowni jest komplet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group