Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7473
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/kraj: Solidarnościowcy jadą do Warszawy w obronie Ukrainy

Środa, 5 marca 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Jelenia Góra/kraj: Solidarnościowcy jadą do Warszawy w obronie Ukrainy
Fot. Archiwum
– Czujemy się w obowiązku wesprzeć naszych kolegów związkowców z Ukrainy, dlatego w najbliższą sobotę (8.03) jedziemy do Warszawy, by manifestować pod ambasadą rosyjską – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność. – Zachęcamy wszystkich, również spoza związku – dodaje.

Manifestacja odbędzie się w sobotę o godz. 14.00. NSZZ Solidarność organizuje bezpłatny przejazd do i z Warszawy. Wyjazd przewidywany jest w nocy, z piątku na sobotę, około godz. 0:00 - 01:00.

- Z jednej strony będziemy domagać się wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy, z drugiej strony - zdecydowanych działań od polityków Europy i świata – mówi Franciszek Kopeć. - Nie
popełniajmy błędu społeczeństw Europy z września 1939 roku, kiedy to Anglicy i Francuzi uważali, że najlepszym sposobem ugłaskania Hitlera jest zamknięcie oczu i poświęcenie innych na ołtarzu własnej wygody i własnego bezpieczeństwa. Bo oni bardzo się pomylili. Miejmy świadomość, że jesteśmy w bardzo ważnym momencie historii. Rosja bezkarnie zniszczyła Czeczenię, zajęła duży obszar Gruzji i obecnie podjęła działania przeciwko niepodległej Ukrainie. Liczmy się z tym, że i Polska może znaleźć w podobnej sytuacji. Dlatego apelujemy o liczny udział w manifestacji. Proszę o zgłaszanie uczestników do 6. marca – dodaje.

Przewodniczący Jeleniogórskiego Zarządu Solidarności podkreśla, że im więcej chętnych, tym lepiej. Zgłaszać się można telefonicznie dzwoniąc pod numer (75) 64 -15 -912 lub e-mailowo: soljg@solidarnosc.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group