Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7146
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Soboty z artystami

Poniedziałek, 6 lipca 2020, 9:51
Aktualizacja: Wtorek, 7 lipca 2020, 11:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Soboty z artystami
Fot. Przemek Kaczałko
W każdą sobotę wakacji na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze będą się odbywać występy lokalnych artystów, co ma w lekkim stopniu zrekompensować brak imprez masowych.

W minioną sobotę na "pierwszy ogień" poszedł Jacek Ziobro - znany jeleniogórski kabareciarz, który wystąpił z autorskim programem racząc widzów żartami i śpiewem.

Wiosna Anno Domini 2020 była inna od wszystkich poprzednich wiosen, jakie znaliśmy. Oprócz ciepłych promieni słońca i świeżej zieleni przyniosła ze sobą nieznanego wcześniej wirusa, stanowiącego poważne zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa i każdego z nas z osobna. Zamknięto teatry, muzea, kina i domy kultury. Odwołano koncerty, wernisaże, spotkania. Kultura, przeżywana wspólnie i na żywo, wstrzymała oddech. Artyści stracili źródło utrzymania, widzowie i koneserzy sztuki – my wszyscy – nie mogliśmy cieszyć się owocami ich pracy. Z początkiem lata zaczynami jednak swobodniej oddychać, nieśmiało wychodzimy z zamknięcia, dlatego też, świadomi wciąż obowiązujących ograniczeń, dla Mieszkańców i przybyłych Gości przygotowaliśmy bogatą ofertę kulturalną „LATO W MIEŚCIE”. Chcemy nie tylko znów obcować z kulturą, ale też wesprzeć jeleniogórskich artystów. To oni zagrają dla nas i pozwolą miło spędzić letnie wieczory. Bądźmy razem w Jeleniej Górze - podkreślają władze miasta.

W kolejne soboty wystąpią: Jacek Grondowy, W Tym Sęk, Kabaret Paka, Otwarta Grupa Swingująca, Szyszak, Minka, Zuzanna Łuczak i Paper, paper.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
2
12%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group