Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2139
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszowska: remontowy bajzel

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Ciepliczanie przestają wierzyć, że modernizacja ulicy kiedyś się skończy.

Mieszkańcy ulicy Sobieszowskiej, którą od zeszłego roku rozpoczęto remontować wraz z innymi dwunastoma ulicami w zeszłym roku, mają dość uciążliwości związanych z robotami.

W początkowej fazie remont tych ulic nabrał niesamowitego tempa. Jednak w pewnym momencie nastąpił zastój. O ile nawierzchnia samej jezdni została wykonana poprawnie, to prace przy chodnikach, przejściach dla pieszych, przyulicznych trawnikach nie zostały zakończone.

Brygady remontowe w okrojonych składach przeniosły swoje siły w inne miejsca i na inne ulice, powodując coraz większy rozgardiasz i zostawiając wiele niedokończonych elementów ulic.

Jakość tych wykonanych już prac budzi też wiele do życzenia. Ewenementem niech będzie reper geodezyjny, który został na środku jednego z gotowych już chodników.

Zwykli ludzie nie znają się na planach, projektach, dotacjach. Widzą jednak jak obok tablic – informujących wielkimi literami w dwóch językach, że remonty te są wykonywanie głównie za pieniądze Unii Europejskiej – pozostają rozkopane chodniki, walają się sterty materiału, a chwasty na niedokończonych klombach sięga już prawie metra wysokości.

– To uciążliwość dla nas. Kobiety z wózkiem mają kłopot z przejściem przez to, co pozostało z chodników. No i co pomyślą o tym zagraniczni goście, którzy jeżdżą tędy ku parkingowi Słoneczna Polana? – pyta pani Magdalena z pobliskich kamienic.

Kiedy wreszcie skończy się ten remont i gdzie są nasi włodarze odpowiedzialni za nadzór nad tymi pracami?
Zgodnie z zapowiedziami samorządowców, drogowcy mają czas do końca roku. – Ale to nie usprawiedliwia ich, że zostawili taki bajzel przy niedokończonym remoncie traktu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 28-07-2007 8:41
Już raz pisałem – 30 maja tego roku odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta Panem Łużniakiem w sprawie wytyczenia na chodniku ścieżki rowerowo– pieszej. Dziś mamy 28lipiec i nic się nie zrobiło, ani nie skończyło remontować chodnika, ani nie wytyczono ścieżki rowerowo–pieszej. We wszystkich komentarzach brakuje głosu głównego wykonawcy. Jakie jest jego stanowisko jeśli chodzi o opóźnienie. Pozdrowienia dla wszystkich rowerzystów i do spotkania na szlakach rowerowych. Polecam Cylklobus na przełęcz Okraj odjazd z dworca PKS o godz.9.00
~sara 28-07-2007 10:18
To jest skandal kiedy to sie skończy, nie można wyjść z domu bo tak jest rozkopane.Ludzie chodzą z małymi dziećmi po ulicy bo pochodniku sie nie da, kiedyś dojdzie do jakieś tragedii to może w końcu sie opamiętają.
~SAMA ZOLC 28-07-2007 11:50
SIE WYLEWA Z WASZYCH WPISOW.JELENIOGORZANIE WIECEJ OPTYMIZMU.Trzeba być "wyjatkowym"GLUPCEM żeby nie widzieć zmian na lepsze w JELONCE.
~mieszkaniec Elsnera 28-07-2007 12:06
Niech szanowna redakcja zajmie się rozkopanym od ponad miesiąca odcinkiem między ulicą Bacewicz a Elsnera na Zabobrzu II. Taki syf, że w głowie się nie miesi. Dziury na głębokość 2m w ogóle niezabezpieczone! Skandal. Wydaję mi się, że to robią Wodociągi, ponieważ widziałem ich ludzi tam. O tragedię nie trudno.
~do – sama zółć 28-07-2007 13:01
Masz racje – w >>JELONCE.COM<< na pewno. Już dawno zauważyłem te zmiany.
~Grażyna 28-07-2007 15:28
A dlaczego zlikwidowali odcinek ul Lubańskiej/dojazd do Jagiellońskiej/koło "szpitala".Po co komu ten mega–klomb???????.A Lubańską znowu ryją/studzienki wszystkie do poprawki/.I pan Czesław Wanzel z UM wypowiadał się z uśmiechem, że to zaszkodzi tylko estetyce nawierzchni a nie jej jakości.A zmarnowany materiał?. A czemu ma służyć przewężenie Jagiellońskiej przy Staromiejskiej? Samochody mamy coraz większe a drogi coraz węższe.A na Sobieszowskiej naprzeciw stacji PKP, po niewielkich opadach, kałuża sięga osi jezdni.Do "sama żółć"– trudno być optymistą jak woół taki bałagan i marnotrawienie unijnej kasy!!!!!!
~ex–ciepliczanin 28-07-2007 16:58
Typowe nieudacznictwo, niedbalstwo i tumiwisizm uaktualniony. Przy wladzy ciagle sa ekipy z prl–u.
~ktos 30-07-2007 16:20
chiałem tylko powiedziec ze lepiej robic cos powoli niz nic taka jest prawda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group