Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7470
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sobieszowska: remontowy bajzel

Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Sobieszowska: remontowy bajzel
Fot. rylit
Ciepliczanie przestają wierzyć, że modernizacja ulicy kiedyś się skończy.

Mieszkańcy ulicy Sobieszowskiej, którą od zeszłego roku rozpoczęto remontować wraz z innymi dwunastoma ulicami w zeszłym roku, mają dość uciążliwości związanych z robotami.

W początkowej fazie remont tych ulic nabrał niesamowitego tempa. Jednak w pewnym momencie nastąpił zastój. O ile nawierzchnia samej jezdni została wykonana poprawnie, to prace przy chodnikach, przejściach dla pieszych, przyulicznych trawnikach nie zostały zakończone.

Brygady remontowe w okrojonych składach przeniosły swoje siły w inne miejsca i na inne ulice, powodując coraz większy rozgardiasz i zostawiając wiele niedokończonych elementów ulic.

Jakość tych wykonanych już prac budzi też wiele do życzenia. Ewenementem niech będzie reper geodezyjny, który został na środku jednego z gotowych już chodników.

Zwykli ludzie nie znają się na planach, projektach, dotacjach. Widzą jednak jak obok tablic – informujących wielkimi literami w dwóch językach, że remonty te są wykonywanie głównie za pieniądze Unii Europejskiej – pozostają rozkopane chodniki, walają się sterty materiału, a chwasty na niedokończonych klombach sięga już prawie metra wysokości.

– To uciążliwość dla nas. Kobiety z wózkiem mają kłopot z przejściem przez to, co pozostało z chodników. No i co pomyślą o tym zagraniczni goście, którzy jeżdżą tędy ku parkingowi Słoneczna Polana? – pyta pani Magdalena z pobliskich kamienic.

Kiedy wreszcie skończy się ten remont i gdzie są nasi włodarze odpowiedzialni za nadzór nad tymi pracami?
Zgodnie z zapowiedziami samorządowców, drogowcy mają czas do końca roku. – Ale to nie usprawiedliwia ich, że zostawili taki bajzel przy niedokończonym remoncie traktu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group